Brocade ve Blue Coat, Microsoft SharePoint Server 2010 için farklı yapıda sistemlerin birlikte işleyebilmeleri icin çözüm sunmaktadır.

Brocade ServerIron ve Blue Coat ProxySG cıhazları son kullanıcıya yönelik optimize edilmiş ve güvenilir bir kullanım sunar.

Brocade® (Nasdaq: BRCD) ve Blue Coat Systems, Inc. (Nasdaq: BCSI) yakın zamanda satışa sunulacak olan Microsoft SharePoint Server 2010 ‘in kullanımı için Brocade ServerIron® ve Blue Coat® ProxySG® cihazların birlikte işlerlik sınamasının tamamlandığını açıkladı . SharePoint 2010 üzerinden kullanılan ilk teknolojik uygulama olmakla birlikte, güvenilir, uzaktan uygulama erişimini sağlayan ve içeriklerin yönetim kapasitesini, ağ işletim kaynaklarını zorlamadan birinci sınıf çözüm olmaktadır.

Kuruluşların büyümeleri ve iş uygulamalarının giderek ağ işletim ağırlıklı olmasından dolayı, her gün daha fazla sayıda işletme ağdaki ve ağ dışındaki son kullanıcılarına yönelik kritik uygulamalarını Sharepoint 2010’a taşımaktadır . Kurumsal müşterilerin uyması gereken içerik yönetimine ihtiyaçları bulunmaktadır; - erişim kontrolu, uyumluluk raporları, veri güvenliği gereksinimleri, bunlar ağ işletim kaynakları üzerinde oldukça önemli bir yük getirmektedir. Brocade ServerIron ve Blue Coat Proxy SG cihazları uygulamaların yanıt süresini optimize eden, hızmet zamanını arttıran ve üretkenliği çoğaltan ölçeklenebilen bir yöntem sağlamaktadır. Üstelik, bu çözüm Merkezi Işletim Birimi (Central Processing Unit, CPU) kullanımını optimize ederek, ağ işletim verimliliğini arttırmaktadır.

Brocade ServerIron ve Blue Coat ProxySG cihazları aşağıdaki özellikler aracığıyla SharePoint 2010 ‘in işlevselliğini genişletmektedir:
• Benzersiz Şeffaf Önbellek Anahtarlama ve yük paylaşımı sayesinde uygulamaların uygulama ölçeklenirliğini ve bulunabirliğini sağlanması
• Cache ve sıkıştırma özellikleri sayesinde akıllı hızlandırma ve SharePoint ‘un işlem bilgilerini %85’den fazla arrtırma olanağı sağlayan protokol optimizasyonu
• Dağıtık yapıdaki şirketler arasında ağların işbirliğinin gelişmesini sağlayan uygulamanın yanıt süresini optimize eden yerel içerik cache
• SSL hızlandırma kartı ile Sharepoint sunucu CPU üzerindeki yükün azaltılması

“SharePoint 2010, dağıtık yapıdaki şirketler arasında ağların üretkenliğini ar(r)()tıran güçlü bir işbirliği cihazları sunmaktadır “ ifadelerini kullanan Blue Coat Systems’in Teknoloji ve Kurumsal Geliştirme Başkan Yardımcısı Dave Asprey, sözlerine şöyle devam etti : “ Blue Coat ve Brocade’in optimize edilmis ve güvenilir çözümü, SharePoint 2010 uygulamalarının olumlu bir kullanım deneyimini ve yeni işbirlikleri teşvik etmeleri için gerektiren ölçeklenirliği ve bulunabirliği sağlamaktadır” .

“Microsoft , Brocade ve Blue Coat’un müşterilerimize SharePoint 2010 ile ilgili yatırımlarını güçlendirebilecek şekilde güçlü ağ işletim ve uygulama çözümlerine erişim sağladıklarından dolayı son derece memnunuz” diye sözlerine başlayan SharePoint, Microsoft Corp Üst Yönetici Tom Rizzo, “SharePoint Server 2010 ile Brocade ServerIron ve Blue Coat ProxySG cihazların birleşmesi müşterilere LAN campüsleri üzerinden yüksek bulunabirlik, güvenlik ve performans sağlama özelliğini taşımaktadır ve daha önemlisi WAN üzerinden gelen kullanıcılara da bu imkanları sağlayabilmektedir.

Brocade ServerIron ve Blue Coat ProxySG cihazları Las Vegas’ta, 19 ve 22 Ekim arasında yer alacak olan SharePoint Konferansı stand #1126 da gösterime sunulacaktır . Ayrıca, 21 Ekim , 16.30 ve 17.45 saatleri arasında, Brocade ve Blue Coat’in teknik uzmanları , Network Performans Optimizasyon konusuyla ilgili bir tanıtım gerçekleştireceklerdir.

Çözüm hakkında ayrıntılı bilgi için, lütfen http://www.brocade.com/sharepoint ziyaret ediniz.

Yukarı Alt