1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Sezgin: Rijkaard Böyle İstedi


 1. Apollon

  Apollon Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.029
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık
  Futbolun patronu Adnan Sezgin, Galatasaray'ın hazırlık maçlarında güçsüz takımlarla oynadığı yönündeki eleştiriler için teknik direktör Frank Rijkaard'ı adres gösterdi.

  [​IMG]

  Galatasaray’da son haftalarda adı en çok gündeme gelen yöneticilerin başında Adnan Sezgin geliyor. Tecrübeli yönetici Sezgin, Hollanda kampının çok iyi geçtiğini belirtirken, “Son yıllardaki en güzel kamp oldu diyebilirim. Uzun süre sonra ilk defa futbolcular arasında bu kadar birlik ve beraberlik olduğunu gördüm” dedi. Hazırlık maçlarında neden amatör düzeyde takımların seçildiği yönündeki sorumuza Sezgin, “Rakipleri teknik direktörümüz Frank Rijkaard seçiyor. Böyle güçsüz takımları tercih etmesinin nedeni, çalışmalara yeni başlayan oyunculara ve özellikle de yeni transferlere fazla yüklenmemek” cevabını verdi.

  2 oyuncu alacağız
  Adnan Sezgin, transferlerle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Borsaya yaptıkları bildirim nedeniyle basına isim vermesinin mümkün olmadığını söyleyen tecrübeli yönetici, “Sadece şunu belirtebilirim. Her an yeni transferler açıklanabilir. Bütçemizi çok aşmadan hareket etmeye çalışıyoruz. En az 2 oyuncuyu kadromuza katacağız” dedi. Elano’nun adının UEFA’ya verilen listede yer almamasına da değinen Adnan Sezgin, “Kendisi Rijkaard’tan izin almıştı. Sağlık muayenesi henüz yapılmadığı için adını listeye yazamadık” açıklamasını yaptı.​