Şarj edilebilir pillerin ömürleri zaman geçtikçe neden tükeniyor? Cevabı makalemizde...

Laptop pilleri, sonsuz bir ömre sahip değiller; iki-üç sene, en fazla dört sene içinde ömürlerini tüketiyorlar.

Bilgisayar yazılımlarının zamanla yavaşlaması veya bir telefonun zamanla çizilmesi gibi piller de zamanla deformasyona uğrar ve kullanılmaz hale gelir. Peki pillerin ömrünün tükenmesinde sorumlu kim? Tabi ki bu pilleri üretip satan şirketlerin bazı kabahatleri var ama suçlu sadece onlar değil, en az onlar kadar bizler de sorumluyuz.

IrGat demiş ki:
bizim kabahatimiz neki?
Mesala Dizüstü Kullanıyorsunuz Ve bataryası üzerinde takılı aynı zamanda şarj'da devamlı şarjta olması Batarya'nın Ömrünü azaltır en azından batarya'yı Çıkartıp Normal Olarak kullanmak. :popcorn:

QueeeN demiş ki:
IrGat demiş ki:
bizim kabahatimiz neki?
Mesala Dizüstü Kullanıyorsunuz Ve bataryası üzerinde takılı aynı zamanda şarj'da devamlı şarjta olması Batarya'nın Ömrünü azaltır en azından batarya'yı Çıkartıp Normal Olarak kullanmak. :popcorn:
Ben çıkarmıyorum hiç pili çünkü elektirikler gidince pil ile pc çalışmaya devam ediyor ve kapanmıyor haliyle silkroadda bot da kasmaya devam ediyor :twisted:

Uprising demiş ki:
QueeeN demiş ki:
IrGat demiş ki:
bizim kabahatimiz neki?
Ben çıkarmıyorum hiç pili çünkü elektirikler gidince pil ile pc çalışmaya devam ediyor ve kapanmıyor haliyle silkroadda bot da kasmaya devam ediyor :twisted:
modemin elektriği noluo? :)

Mesala Dizüstü Kullanıyorsunuz Ve bataryası üzerinde takılı aynı zamanda şarj'da devamlı şarjta olması Batarya'nın Ömrünü azaltır en azından batarya'yı Çıkartıp Normal Olarak kullanmak. :popcorn:[/quote]
Ben çıkarmıyorum hiç pili çünkü elektirikler gidince pil ile pc çalışmaya devam ediyor ve kapanmıyor haliyle silkroadda bot da kasmaya devam ediyor :twisted:[/quote]
modemin elektriği noluo? :)[/quote]
makara:

Yukarı Alt