Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Exctraloob olarak bizler bu kadar zor bir dil olan Rusçanın rusça türkçe tercüme hizmeti alınmadan
tercüme edilebileceğine çok ihtimal vermiyoruz. Bu yüzden Protranslate’i öneriyoruz.

Rusça dünyada 286 milyon insan tarafından konuşulan bir dil, bu da Rusçayı en çok konuşulan diller arasında dördüncü sıraya taşıyor. Başta korkutucu gelebilir, ancak düşündüğünüz kadar zor değil.
Adımlar

1. Kiril alfabesini çabucak öğrenmek için: Kasetleri dinleyip tekrar ederek ünlü uyumunu öğrenin. (ses olarak İspanyolcaya benziyor)
2. Kısadan ve daha sonra uzun kelimeleri, hece hece okuyarak pratik yapın. Kelimeleri hecelere ayırın, daha sonra hepsini tekrar edin.
3. Rusça dil bilgisini basite indirgeyip anlatan iyi bir kitap edinin ve kitaba çalışın.
4. Rusça dil bilgisini anlamak için bu konudan anlayan bir danışman bulun ve sık sık bu kişiye danışın.
5. Önce isimleri öğrenin. Bunu yapmanız, daha fazlasını öğrenmeniz için size dayanak sağlayacak. Cinsiyetin erkek, kadın veya nötr olup olmadığını belirleyen dil kurallarını öğrenin.
6. Daima kelimedeki vurgunun yerini bulun, bu sizin telaffuzunuzu değiştirecek, ve tabii ki de kelimenin anlamını.
7. Daha sonra isimleri tanımlayan sıfatları öğrenin.
8. Fiilleri öğrenmeye başlayın, orjinal olanlar, eylemler, olaylar:
* Örn: koşmak, görmek
9. İsimler ve sıfatlar için altı hali öğrenin. Kelime değişimleri için şablonları ezberleyin. Bunu kolaylaştırmak için altı hali, aşağıdaki sırayla öğrenebilirsiniz:
* yalın hal (orjinal hal)
* -i hali (işaret hali)
* -e hali (yönelme hali)
* -in hali (aitlik hali -Semihin kitabı gibi-)
* -de hali (genel olarak bir yeri gösterir. - evde, okulda -)
* -in -ile hali (genel olarak birşeyi yaparken kullandıklarınızı ifade eder)
10. Fiillerin şimdiki zaman biçimlerini öğrenin: Tekil ve çoğul, 6 hal.
11. Fiillerin geçmiş zaman biçimlerini öğrenin. (Geçmiş zaman cinsiyete bağlı olarak değişiyor)
12. Fiiler, isimler ve sıfatlar ile pratik yapın.
13. Fiilleri tanımlayan, zarf’ları deneyin. Bunlar genelde “o” ile biten sıfatlardır.
14. Yeni sözler öğrenmeye devam edin.
15. Fiillerin gelecek zaman biçimlerini öğrenin.
16. Ruslara ait herhangi bir yere gidip, basit cümlelerle pratik yapın.
17. Konuşmaya ve özellikle karışık dil bilgisine çalışmaya devam edin. Bu dilin bir düzeni var ve öğrenmesi gerçekten zor.
18. Diğer cümle örneklerine çalışmaya devam edin.

İpuçları

* Rusya, Ukrayna veya diğer Rusça konuşan ülkeleri ziyaret edin veya bir süre bu ülkelerde yaşayın.
* İlk olarak Kiril alfabesini öğrenin, ve herhangi bir harf çevirici kullanmayın.
* Ana dili Rusça olan insanlarla konuşun.
* Uydudan bir Rusça televizyon kanalı bulun. Yada bir Rus radyosu. Dili anlamak için güzel bir yöntem olacaktır.
* Yanında kasetleri veya CDleri olan bir kitap edinin.
* Rusça yazarak pratik yapın. Kendinize notlar yazın, toplantı zamanlarını yazın veya herhangi bir şey yazın.

Uyarılar

* Bazı harfler vurgulu söylediğinizde farklı söylenir. Örneğin ‘o’ harfinin yanında vurgu varsa, ‘a’ olarak okunur. (Not: vurgular günlük kullanımda genelde yazılmaz) ‘v’ vurguluysa, ‘f’ okunur.
* Yazılmış bir şeyler görmeden, sadece CD’lerden dinleyerek Rusça öğrenemezsiniz.

İhtiyacınız Olacak

* Rusça-Türkçe Sözlük
* Dil bilgisini basitleştirmiş bir kitap
* Bu işi bilen bir danışman
* Dil bilgisiyle uğraşabilecek sabır
* Ve rusça konuşabilen herhangi biri
*Bildiğim bikaç site var paylaşabilirim.

Son düzenleme:
Bu kadar çok şey yapacağıma Antalya'ya giderim tatile,oradaki Rus hatunlar bana öğretir,hem böylesi daha zevkli^^

Gullugullugil demiş ki:
Don Quixote demiş ki:
Gullugullugil demiş ki:
Bu kadar çok şey yapacağıma Antalya'ya giderim tatile,oradaki Rus hatunlar bana öğretir,hem böylesi daha zevkli^^
o kadar cesaretim var diyorsun yani
evet.
Antalyada olsan hiçbişey yapamazsın emin ol Zaten rus kızlarıda antalya havaalanında Bi türk gelsede Ona dil öğretsek diyolardı silin kafanızdan bu düşünceleri Lütfen..

Edit: Ayrıca ben Antalya'dayım

Gullugullugil demiş ki:
Kızlarda kesin : " Keşke beyaz atlı prensim Gullugullugil gelsede ona rusça öğretsek , hem böylesi onun için daha zevkli " diyorlardır :P

Gullugullugil demiş ki:
İlahi Gullugullugil sen adamı öldürürsün :coffee:

Yukarı Alt