Siyah-Beyazlılar'ın Inter'den aldığı Portekizli yıldızın İstanbul'a gelişinde taraftarlar izdiham yarattı... Atatürk Havaalanı'ndan zorlukla çıkan Quaresma bugün saat 18.30'da İnönü Stadı'nda imza atacak

Beşiktaş'ın 2 ayı aşkın bir süredir peşinden koştuğu Inter'in Portekizli yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma nihayet dün İstanbul'a geldi. Başkan Yıldırım Demirören'in özel uçağıyla Atatürk Havaalanı'na 1 saat gecikmeli olarak inen yıldız futbolcula Siyah-Beyazlı taraftarların gösterdiği ilgi izdihama dönüşürken Portekizli yıldız oyuncu ezilme tehlikesi atlattı.

2 BİN TARAFTAR KARŞILADI
Sabah saatlerinden itibaren havaalanında kamp kuran taraftarların Quaresma çılgınlığı Portekizli'nin yere inmesiyle birlikte had safhaya ulaştı. Beşiktaş forması giyen Quaresma, Futbol Komitesi üyeleri Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu ile birlikte aprondan çıkarken sayıları 2 bini bulan taraftarların coşkuları had safhaya ulaştı. Bazı tribün liderlerinin çiçekle "Hoşgeldin" dediği Portekizli yıldız kendisine yoğun ilgi gösteren taraftarların arasında sıkışıp kaldı.

ARACA ZOR GİTTİ ]​
Bir anda yoğun bir kalabalığın arasında kalan Quaresma bir ara gözden kaybolurken güvenlik önlemlerine rağmen içeriye giren çok sayıda taraftarın ortaya çıkardığı izdiham nedeniyle Portekizli oyuncu kendisini dışarıda bekleyen araca ancak 15 dakikada ulaşabildi. Ezilme tehlikesi atlatan Quaresma, kendisini bekleyen aracın basamağına çıkarak dışarıdaki Beşiktaş taraftarlarını eliyle selamlayınca coşku iyice arttı. Siyah-Beyazlı taraftarlar yaktıkları meşaleler ve "Quaresma", "Beşiktaş" tezahüratlarıyla Atatürk Havaalanı'nı kelimenin tam anlamıyla İnönü Stadı'na çevirdi.
BU KADAR İLGİYİ BEKLEMİYORDUM
Son derece mutlu olduğu gözlenen Quaresma'nın kendisine gösterilen sevgiye, üstüne geçirdiği Beşiktaş formasıyla karşılık vermesi dikkatlerden kaçmadı. Taraftara ilk günden hayran kaldığını belirten Portekizli yıldız oyuncu, "Beşiktaş taraftarını az çok biliyordum. Bana anlatmışlardı. Ama, böyle bir taraftar grubuyla karşılaşacağımı hiç ummuyordum. Onlara layık olmaya çalışacağım" dedi. Siyah-Beyazlı taraftarlar, Portekizli araçla Swissotel'e hareket ettikten sonra bir süre daha tezahürat yaparak dağıldı.
ASIL ŞOV BUGÜN İNÖNÜ STADI'NDA
Beşiktaş'ta Quaresma çılgınlığı bugün de sürecek. Sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilecek Portekizli, 18.30'da İnönü Stadı'nda resmi sözleşmeyi imzalayacak. 30 bin kişinin katılımının beklendiği törende stat kapıları 17.00'de açılacak.

Yukarı Alt