Allahımın ne kadar belası varsa gitsin kardeşimin fen bilgisi öğretmeninin üzerine yağdırsın. Çocuk tutturdu hamurlarla bileşik yapıcaz diye. Beyaz tutkalla kürdanları hamurun içine yapıştıracakmışız dediğine göre ama o beyaz tutkal ne gereksiz, ne adının hakkını veremeyen bir malzemedir öyle. Yapıştırmayı bir köşeye bırak elime sürdüm hala su gibi sağa sola oynuyor. Bir çözüm bulun, fikir verin bana. Hamurlara nasıl bir hile yaparak aralarına kürdan sokuşturup molekül yapabililiriz ?

ziftte olabilir...

şaka bir yana tutkal normalde çok iyi bir yapıştırıcıdır ama acaba sen onu sulandırdın mı ne yaptın ?

The47 demiş ki:
Scintillate demiş ki:
Advance demiş ki:
japon japıştırıcısı
Hamura tutar mı dersin ?
araya kaptırırsan elini bile yapıştırır 3ü1 arada olur :curtain:
:mrgreen: Şu hamura tutsun da parmağımı kesmeye hazırım ben. :mrgreen: Stres oldum lan. :mrgreen:
volkanka demiş ki:
ziftte olabilir...

şaka bir yana tutkal normalde çok iyi bir yapıştırıcıdır ama acaba sen onu sulandırdın mı ne yaptın ?
Aga tutkala da benzemiyor acayip böyle sümüğümsü ama sümük gibi de değil beyaz bişi. :mrgreen:

hamurun içine bir miktar tutkal karıştır
kademe kademe birleştir ayrıca bir fön makinası kullanman daha faydalı olacaktır.

Scintillate demiş ki:
Allahımın ne kadar belası varsa gitsin kardeşimin fen bilgisi öğretmeninin üzerine yağdırsın.
dsahdshjfdsjkghdskfhahjfkldsjdsafdskaghjfd makara: makara: makara:

bağıra bağıra güldüm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

RoqA demiş ki:
Scintillate demiş ki:
Allahımın ne kadar belası varsa gitsin kardeşimin fen bilgisi öğretmeninin üzerine yağdırsın.

Beyaz tutkal nasıl bir şey biliyor musun Ahmet ? 5 tane +9'u arka arkaya +10'a patlatmış gibi hissediyorsun yaptığın her molekül çökünce. :mrgreen:

Sendeki ağaç tutkalı sanırım. O tutkalın kuruması kalınlığına göre saatler hatta günler sürer. Ama taş gibi tutar ve sentetik veya selilozik değildir tamamen doğaldır.

Ağaç tutkalı kullanarak strafordan howecraft yapmıştım. Ağaç tutkalı haricindeki yapıştırıcıların %90ı straforu anında eritiyor ama ağaç tutkalı hem taş gibi yapıştırıyor hemde dışına sıva yaptığımda sağlamlık kazandırıyor :)

Scintillate demiş ki:
RoqA demiş ki:
Scintillate demiş ki:

Beyaz tutkal nasıl bir şey biliyor musun Ahmet ? 5 tane +9'u arka arkaya +10'a patlatmış gibi hissediyorsun yaptığın her molekül çökünce. :mrgreen:
gnfsdjklgfdnlsgfd makara: makara:

hiç karıştırma orayı dün bir tane daha patlattım geçmek bilmiyor summer2:

Yukarı Alt