1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Overburning

1. Midbroke

Midbroke Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Arkadaşlar pc ye pardus yüklemeyi düşünüyorum ama 711 mb büyüklüğünde . dvd - rom u arkadaşa vermiş olduğum için bende cd-rom var . overburning diye bir olay varmış neroda 800 mb yazabiliyormuşuz 700 mb 'lık normal bir cd ye . Nasıl yapacağımı resimli olarak anlatacak bir arkadaş var mı ? :roll:

2. Black Rain

Black Rain Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Kamyon Şöförü
    Bence çok saçma bişey 700 mb lık bir cd ye 800 mb koyma işi (anca sıkıştırıp koyabilir ! :thumbsup:

3. Quincey

Quincey Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise öğrencisi
    Yıllardır Pc başındayım.Silkroadda yeni haritlar y
    sıkıştırabilirsin :wink1:
    winrar programıyla

4. Midbroke

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    ya pardus bana rar dosyası halinde gelicek galiba ama iso halinde de gelebilir . rarın içine sokup cd ye atarsam bootable özelliği olur mu ki gene . biostan ayarını yapıp cd yi taktığımda yükleme otomatik olarak başlar mı ki ?

5. Quincey

Quincey Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise öğrencisi
    Yıllardır Pc başındayım.Silkroadda yeni haritlar y
    bootable özelliği olmaya bilir ama sona pcye atar imagedriver ile açarsın o zaman olur

6. Midbroke

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    demek istediğim aynı biostan ayarını yapsam . xp kurar gibi açılır mı açılırsa sorun yok . direk pardusu kurarım . bilen biri elbette çıkar overburningi :mrgreen: yeni indiriyorum daha pardusu %24 bitene kadar bulunur herhalde :roll: yorum yapanlara teşekkürler .. .

7. Midbroke

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    %46 oldu bilen vardır haydi beyler topiğe . haydi kızlar okula gibi oldu ama :mrgreen:

8. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet overburn ile CD'nin izin verilen sınırından ileriye yazabilirsin, Nero ayarlarında olması lazım, ya da sen direk 711 MB seç belki soruyordur overburn yapılsın mı diye. Hiç denemedim.

9. Midbroke

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Kod:
    Nero Burning Rom Ayarları

1) Nero ile 90 dakikalık bir CD'yi yazmak için bazı varsayılan ayarları değiştirmeniz gerekmektedir. Programı çalıştırdıktan sonra 'File' menüsü altında yer alan 'Preferences' kısmına girerek 'General' sekmesine gidin. Burada CD yazım penceresinde CD'ye yazılacak veri miktarını gösteren alt çizelge üzerinde yer alan sarı ve kırmızı limit çizgilerini Yellow Marker 99:00:00, Red Marker 120:00:00 olacak şekilde değiştirin.
    2) 'Expert Features' sekmesine giderek, 'Enable Overburn' kutusunu işaretleyin. Bu sekmede yer alan 'Maximum CD Length' değerini 120:00:00 olarak değiştirin.
    3) Yazılacak dosyaları seçtikten sonra 'Write CD' menüsünde öncelikle 'multisession' menüsü altındaki 'No Multisession' işaretleyin.
    4) ISO sekmesi altında bulunan ISO Level 2, Mode 2, ISO 9660 ve Joilet seçeneklerinin işaretli olduğundan emin olun.
    5) Ardından 'Burn' sekmesi altında yer alan 'Write' ve 'Finalize CD' kutucuklarını işaretledikten sonra, yazma hızı olarak yazıcınızın izin verdiği en düşük hızı seçin.
    6) Ve son maddemiz. Son olarak yazım yöntemini 'Disc-At-Once' yaptıktan sonra, CD yazım işlemine başlayınız. Hazırladığınız 900 MB'lık CD'nin de her CD sürücüde okunamayacağı olasılığını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

not:alıntıdır,ancak az cd araya vermemiş bi insan olarak konu hakkında her türlü sorularınıza sorunlarınıza cevap verebilirim.

benden size tavsiye verilen değerlerin üstüne asla çıkmayın,fazla zorlamayın vede overburn yaparken kesinlikle ve kesinlikle düşük hızda yazdırın
    elimde böyle bir yazı var ama buna göre uygulamayı deniyeceğim . Doğru şey bu galiba değil mi ? Birde yanlış yazmayayım da . :mrgreen: ps : indirdiğim pardus ' ü iso olarak atıcağım ve bootable özelliği olacak değil mi ? Çok soru soruyorum ama pek bilmiyorum şu Nero ' yu :)

10. HastaInsan

HastaInsan Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  11. Midbroke

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Ben bunları okudum ama galiba orda iso yu nasıl cd ye atacağımızdan bahsediyor . Ben ise 711 mb ' lık bir dosyayı 700 mb kapasitesi olan bir cd ' ye atmayı araştırıyorum . Bir mesaj yukardaki şeyleri yapacağım galiba . 2 tane cd almıştım biri giderse ötekini deneyeceğim :D ps : senin dediğin şey şu en sonda sorduğum şey galiba . Pardon ben overburning hakkında sanmıştım :mrgreen:

12. Midbroke

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.

Burdan yapacağım galiba . Ben uğraşıp yapacağım artık , sizede baş ağrısı oldum burda ama . İyi forumlar ...

13. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    800mb overburn ile yazdırılır lakin cd yi yakarsınız değmez onun yerine 800mb lık cd alın veya yazdıracağınız şeyi kesin biraz başından sonundan. (kesilmeyecek şey yoktur kesilmiyor demeyin :P)

14. Jigsaw

Jigsaw Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Pardus'un documentation zımbırtılarını falan çıkarman lazım CDden extraloob'un dediği gibi. 711mb mış madem sorun olmaz.

15. Midbroke

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    indirdim . sağ tıkladım , özellikler dedim bir de ne göreyim 695 mb . IMGBurn ile yazdırdım . Kurdum ama bence o kadar güzel değil . Driverları kuramadım , biraz uğraşsam belki yapabilirdim ama :mrgreen: yeniden xp yi kurdum ama pc çöktü bu seferde açılırken reset atıyor . sorunlar bölümünde yardım etmek isterseniz :mrgreen: