Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, bir ay içinde yeni kuracakları parti için İçişleri Bakanlığı'na müracaat edeceklerini söyledi.
Pamukoğlu, Sinop Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi.
Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pamukoğlu, yeni bir parti kurma hazırlığında olduklarını belirterek, partilerinin isminin Hak ve Eşitlik Partisi olacağını kaydetti.
Hak ve eşitliğin olmadığı yerde başka hiç bir şeyden bahsedilemeyeceğini ifade eden Pamukoğlu, partinin temel misyonunun insan ve insanların huzuru ve güvenliği olduğunu vurguladı.
''Bir ay içinde yeni kuracağımız parti için İçişleri Bakanlığı'na müracaat edeceğiz'' diyen Pamukoğlu, parti ambleminin ise kırmızı zemin üzerinde, sarı güneşin içinden kanatları güneşin dışına taşan, özgürlüğü simgeleyen siyah Anadolu Kartalı olacağını belirtti.

Çok sevdiğim bir büyüğümdür,kitaplarını fırsat buldukça bakarım.İnşallah başarılı bir gidişatı olur

Parti kurulacak haberini önceden duymuştum ve sevindim.Çok değerli bir komutanımız Osman Pamukoğlu.. "Unutulanlar Dışında Hiç Birşey Yok" adlı kitabı okursanız ne demek isteyeceğimi anlarsınız :)

dR.NooB demiş ki:
Parti kurulacak haberini önceden duymuştum ve sevindim.Çok değerli bir komutanımız Osman Pamukoğlu.. "Unutulanlar Dışında Hiç Birşey Yok" adlı kitabı okursanız ne demek isteyeceğimi anlarsınız :)
Buraya sadece senin cevap yazıcağını adım gibi biliyordum :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
asker ve siyaset bence hiç uygun değil başa gelirse çok karışır ortalık eylemler daha da artar kanaatindeyim.

extraloob demiş ki:
asker ve siyaset bence hiç uygun değil başa gelirse çok karışır ortalık eylemler daha da artar kanaatindeyim.

Ama şuda var Atatürk zamanında siyasette olanların çoğunluğu askerdi.Asker olmasaydı bu devletimizin kurulması zor olanaktı diye düşünüyorum.Ama Osman Pamukoğlu siyasete atılırsa Bence güzel olur.Şuanda siyaset ortamında ben AKP den başka bi siyasetçi göremiyorum.Muhalefet yetersiz.Devletin başına gelmesi çok zor bi ihtimal diye düşünüyorum ama iyi olur böyle bi siyasetçinin parti kurması.

Atatürkümüz borçsuz harçsız düşmansız bir ülkeyi teslim etti.Fakat şuanda Osmanlı zamanında tabiri ile kapitilasyonlar çoğalmış bulunmakta.Yani ülkemizin İMF ye olan borcu yabancı ülkelerin ülkemizde daha çok cirit atmasını sağlıyor.Ege kıyıları istanbul boğazı bodrum ve çevresi Rum ve ingilizler çoğunluk oluşturuyor.Satılan şirketlerimizde cabası..

Osman Pamukoğlu askeri kimliğiyle değil,zekasıyla,dürüstlüğüylede ön planda olan biridir.Siyasetle-Askerliğini ayrı keselere koymayı bilir.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
BlackMarshall demiş ki:
extraloob demiş ki:

Ama şuda var Atatürk zamanında siyasette olanların çoğunluğu askerdi.Asker olmasaydı bu devletimizin kurulması zor olanaktı diye düşünüyorum.Ama Osman Pamukoğlu siyasete atılırsa Bence güzel olur.Şuanda siyaset ortamında ben AKP den başka bi siyasetçi göremiyorum.Muhalefet yetersiz.Devletin başına gelmesi çok zor bi ihtimal diye düşünüyorum ama iyi olur böyle bi siyasetçinin parti kurması.
Atatürk zamanında mecburiyetten öyleydi. Savaştan sonra her ülkede askerler siyasette olur.
bkz. bolşevik isyanı

Yukarı Alt