Ünlü mavi ekranda yazan anlamsız hata kodları aslında neden bahsediyor? Bu bedava araçla öğrenin!

Birçoğumuz artık mavi kilitlenme ekranlarıyla karşı karşıya kalmıyoruz. Ancak mavi ekranlar, bazen ekranda hızlıca beliriyor ve sistem hemen yeniden başlıyor. Dolayısıyla onu inceleme şansımız pek olmuyor. BlueScreenView adındaki ücretsiz uygulama ise hata bilgisini sizin için ekrana getiriyor ve bu sayede sorunun kaynağını araştırabiliyorsunuz. Araç sayesinde hatayı bir yerlere not etmek zorunda kalmıyorsunuz.

BlueScreenView'un çalışabilmesi için Windows'un kilitlenme bilgilerini kaydetmek üzere ayarlanmış olması gerekiyor. Bunu Windows 7'de Sistem Özellikleri > Başlangıç ve Kurtarma > Gelişmiş yolundan etkinleştirebilirsiniz.

Bir mavi ekran hatasından sonra BlueScreenView'u başlatabilir ve hangi sürücü veya modülün hataya neden olduğunu, hata kodunu görebilir ve hatta Google'da arama yapabilirsiniz.
Download
İndirin!
Download

Genellikle ram den kaynaklanıyor o illet, ön bilginiz olsun :p

Lenneth demiş ki:
Leetnock demiş ki:
+1 Ram ' de sorun yoksa, işlemcide sorun vardır. :nod:
İşlemciye gelene kadar windows, ekran kartı gibi sorunsallar var. Git bi hava al gel şimdi, öyle dizide kol bacak çıkartmakla olmuyor bu işler summer3:

Takımı
Galatasaray
Win8 öncesi Developer Preview'ı kurduğum an mavi ekran aldım.Kurtuluş yok bu illetten ^^

Takımı
Besiktas
Leetnock demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Leetnock demiş ki:
+1 Ram ' de sorun yoksa, işlemcide sorun vardır. :nod:
İşlemciye gelene kadar windows, ekran kartı gibi sorunsallar var. Git bi hava al gel şimdi, öyle dizide kol bacak çıkartmakla olmuyor bu işler summer3:
Ahahahahaha makara: makara: makara: makara: makara: Yarıldım hacım gülmekten ya, Sabah kızlarla voleybol oynuyoruz, top attı kız tutamadım. " Yaa Gökhan bey, dizilerde oynamaya benzemez voleybol " çekti, bak o aklıma geldi şimdi :mrgreen: summer3:

Ram'de sorun yoksa, ram yuvasında sorun vardır. biggrint1

Yukarı Alt