Evet arkadaşlar çoğunuzun zaten komedi dükkanını izlediğini düşünüyorum. Ancak kısaca anlatmak istedim çünkü bunu kesinlike hakediyor. Avrupa Yakası'nın Sacit'i Tolga ÇEVİK'in oynadığı Komedi dükkanı , sahneye çıkıştan kulise dönüşe kadar belirli bir konu üzerinde tamamen doğaçlama olarak sürüyor.
Program sözde film yapımcısı ile Tolga ÇEVİK'in diyalogları yanı sıra her hafta gelen sürpriz konukla daha da neşeli bir hâl alıyor.
Doğaçlama yapılan tiyatro , tabir-i caizse izleyenleri gülmekten öldürüyor. Ayrıca Özer ATİK'in kendi yazdığı , bestelediği şarkılarla ve doğaçlama yaptığı fon müziğiyle daha da renkleniyor.
Eğer henüz izlemeyen arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ediyorum. Türk Sinemasında yer edinmiş Sinan ÇETİN'in yapımını üstlendiği Komedi Dükkanı Her Cuma günü Trt'de.
İzleyin Pişman Olmazsınız :thumbsup:

Kaçırmamaya çalışıyorum bu programı cidden tolga çevik'in oyunculuğunu ön plana çıkartan, tiyatro niteliğinde bir program. Gülmekten yoruluyorsunuz.

SnowFlake demiş ki:
evet ailecek severek izliyoruz xD
doğaçlama tiyatroyu canlandıran, bir çok kişiye örnek olan Mahşer-i Çümbüş ekibine de selam olsun :)
Mahşer-i Cümbüş'e haksızlık etmiş gibi hissettim ya ne uzun zaman oldu onu izlemeyeli :(
Hemen youtube'a göz atalım :popcorn:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
doğaçlama kelimesi ile ilk 1994 yılında DGSA da karşılaştım bu nedemek falan diye sorup öğrenmiştim şimdi karşımızda olması çok hoş gerçekten bende hiç kaçırmadan izliyorum izlemeyede devam edeceğim.

açıkcası ben o kadar da komik bulmuyorum.zira bu skeç zamanında zaga'da yapılan engin günaydın'ın skecine çok benziyor.bu yüzden özgün bi çalışma olarak bakmıyorum.ayrıca nedendir bilmem ama tolga çevik de bana çok antipatik geliyor..yani hakikaten kendimi zorlasam da gülemiyorum.
ne bileyim bi reklama çıktılar bi ordalar bi burdalar..artık komedi dükkanı'nın k sini duyduğum an bayıyorum...

Bende izliyorum...

Doğaçlama çok zevkli oluyor yapınca .
Geçen sene tiyatro kursuna girmiştik yaptığımız en zevkli şey doğaçlamaydı .

mahşeri cümbüs performansı düşürmüş komedi dükkanı orta seyirde ama bkm mutfak ve disko kralı gerçekten çok müthiş ikisini tek geçerim:D beyaz showda fena deil

Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi
ChrsNYC demiş ki:
mahşeri cümbüs performansı düşürmüş komedi dükkanı orta seyirde ama bkm mutfak ve disko kralı gerçekten çok müthiş ikisini tek geçerim:D beyaz showda fena deil
Okan Bayülgen programını kendi hazırlıyor,
Bayaz "show" yapıyor
BKM Mutfak skeçleri kendileri yazıyor sahnelemeden önce prova yapıyor montajlarda masum hileler yapılıyor :P
yani bunlar doğaçlama değil ^^
doğaçlamanın yerini tutmuyorlar :)
Tolga yüzünü göremediğimiz gizemli yönetmenin yönlendirmeleriyle oyunculuğunu konuşturup gerçekten büzel saatler yaşatıyor ^^
Mahşer-i Cümbüş geçen hafta sezonu açtı konuk Beyaz'dı
4 ay beklediğime deydi demiştim harika bir bölümdü
dün gece de çok güzeldi mesela Ayça'ya güldüm :lol:
onların hata payı biraz daha yüksek canlı yayında doğaçlama yapıyorlar yani ufak performans düşmelerini bile güzel toparlayabiliyorlar seviyorum onları :curtain:

Mahşer-i Cümbüş te çok hoş kesinlikle. Bölümünü youtube dan bulabilmeyi umuyorum.
@Tarantella bugün yayına çıkacak olan her program için geçmişten çağrışım yapan başka bir program bulunabilir. Objektif bir bakış açısıyla da hepsi kendine özgüdür. Doğaçlama görüldüğü kadar basit değil , eminim ki Tolga ÇEVİK her sahnesinde ilki kadar heyecanlanıyordur çünkü bu bir bant kaydı değil canlı yayın ve hiç bir esprisini önceki bölümlerden alıntı yapmayarak o anda bulup yapıştırıyor.
Tabii renkler zevkler tartışılmaz ama ... :)

Yukarı Alt