1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Kaydınız batsın..

1. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Kaydınız batsın..

20 TL lik kayıt parasını ödeyemeyen anne, karşılığında okulun halılarını yıkarken damdan düşünce felç oldu

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi Yuvacık Köyünde, 6 yaşındaki oğlu Enes anasınıfına başlayan Elif Sadık (30), okullar açıldıktan bir hafta sonra, okul yönetiminin kayıt ve aidat parası olarak 20 TL istediğini, “param yok” deyince de “Paran yoksa okulun halıları yıkarsın, ya da çocuğun okula giremez” dediklerini öne sürdü.

Ertesi gün öğrenciler tarafından evine getirilen halıları yıkarken damdan düşüp belini kırdığını ve iki hafta yoğun bakımda kalıp ciddi bir ameliyat geçirdiğini söyleyen Elif Sadık, gözyaşları içinde sakat kalma riski olduğunu belirtti.

Oğlu Enes ise annesi yatalak olduğu için okula gitmiyor. Eşi Mehmet Sadık’ın 2 yıldır işsiz olduğu için parayı veremediklerini belirten Elif Sadık, şunları söyledi: “Öğretmenler çocuğumun aracılığıyla beni çağırdı. Okula gittiğimde anasınıfının bayan öğretmenleri, müdürün talimatı olarak ‘Ya halıları yıkar ya da çocuğu okula giremez’ dediler. Ben de ‘Eşim çalışmıyor, okul müdürü bana yardımcı olacaktı’ deyip okuldan ayrıldım. Eve geldikten sonra öğrenciler halıları sırtlarında getirdiler.

Çocuğum okusun diye halıları yıkama mecburiyetinde kaldım. Halıları damda astığım sırada ise yere düşüp yaralandım. Ameliyat oldum, ama sakat kalma durumum söz konusu, çocuklarımın yardımına muhtaç duruma geldim. Okul yönetimi geçmiş olsun ziyaretinde bile bulunmadılar.”

MÜDÜR: "HALILARI GÖNÜLLÜ OLARAK YIKADI"

Okul Müdürü Veysel Gül, zorla halı yıkatıldığı iddiası nı reddederek, “12 yıldır halıları gönüllü velilere yıkattırıyoruz. Bunu kayıt parası olarak talep etmedik” dedi ve şunları söyledi: “Okulumuzda hademe yok, biz de 12 yıldır okul halılarını eğitimöğretim öncesi temizlemek için gönüllü velilere yıkattırıyoruz. Nazımızın geçtiği, ilişkilerimizin sıcak olduğu 5 aileden rica ettik; onlar da halıları yıkadı. Bu bizim temizleme biçimimizdir. Elif Saltık da bunlardan biri. Çocuğu olan herkese veriyoruz. Kayıt parası ile bir ilgisi yok. Çünkü kayıt parası verenler bile halıları yıkadı.”

Yazık...

*

2. Barzo

Barzo   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    Yazık 3-5 kuruş için değer mi?
    sadece ölüme çare yok, herşeyin çaresi var

3. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Sözde ; ülkemizde eğitim zorunlu ve ücretsiz olacak...
    yazık günah yazık günah.

4. C0m3back2m3

C0m3back2m3 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayptır yuh ya :S yazık

5. BoOoOS

BoOoOS Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc donanım
    Yapılan hatalar görülücek'ki birdaha tekrarlanmasın.

6. PHR34|<

PHR34|< Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sımdılık Kafasına Gore Takılıyo
    İşte Araya Sık Sık Böyle Müdür Ve Tayfası Cıkıyo

Ps: Acıdım Kadına Yazık :cry:

7. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    bir de şu durum var daha ilkokula giderdim masaörtüleri ve teller her hafta bir çocuğa verilirdi bunları annen yıkayacak denirdi abi öyle bir deli olurdum ki 1 kere yıkattım bir daha gittim pedere şikayet ettim o da alayını ipe sermişti sonraki 5 yıl boyunca bana ne andımız okutuldu ne törenler soruldu ne yıkama yaptırıldı ne de sıram değiştirildi.

şimdi bakıyorum örtü yıkatma olayı var gene yazık 25 yıldır aynı zihniyet biz ne zaman 1m yol alacağız ama alamayız ki bakıyorum biz bir siteyiz zamanında rakipler vardı onlara bakıyorum bize bok atıyorlardı sataşıyorlardı biz ise hiç matap olmadan işimizi yapıp geçtik şimdi bakıyorum hepsi tarih oldu yok oldu bittiler kepenk indirmelerine az kaldı biz ise daha da büyüdük demek ki neymiş, kendini geliştireceksin büyüyeceksin başka işlerle uğraşmayacaksın.

8. PHR34|<

PHR34|< Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ohh ^^ Ben Hıc Almadızdım Verdıklerı Zaman Sınıfta Bırakırdım ^^ Getırdım Derdım :mrgreen:

9. ExtacyOfGold_

ExtacyOfGold_ Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu milleti ilk önce cahillikten kurtaracan gerisi gelir zaten 21. yüzyilin Türkiye'sinde okuma yazma bilmeyen insanlar var malesef .

10. Presence

Presence Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Memleket satıldı kendinize gelin türk evlatları kendinize...

Biz kendimizdeyizde bu ülkede okadar aç yardıma muhtaç insan varki ülkenin geleceğini değil kendi geleceklerini düşünüyor vede bir torba kömüre 1 kilo pirince satıyorlar bu ülkeyi

11. BurakK*

BurakK* Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    insanlık öldüüü :oops: :cry:

12. PHR34|<

PHR34|< Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Cenazesini Kaldıran Yok :cry:

13. Caprice

Caprice Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Hepsi kendide hacım,hemde şu tarihe kadar hiç bu kadar kendinde olmamıştı Türk insanı bu yüzden bunlar başımızda zaten,adam tedavisini görüyor belediye otosbüsüne biniyor evinin önünde iniyor,bunlarda insanlarımızın işine geliyor,herşey güzel onlara göre,ülke kimin umurunda bana dokumayan yılan bin yaşasın kafasıyla gidersek dahada batacağız.

14. Mopneet

Mopneet   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Yazık ya..