Tutuyormusunuz?

• A)Evet

Votes: 100 69,0%
  • B)Hayır

Votes: 45 31,0%

• Total voters
    145
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
DesTR0YeR demiş ki:
Bence saçma bi anket olmuş.
Kandil günü heleki kadir gecesi günü bütün müslüman alemi oruç tutar ama aleviler tutmaz....
Alevilerle ne alakası var isteyen tutar istemeyen tutmaz herkes cezasını yada mükafatını bi şekilde kazanır.

Ayrıca unutmayın ki sırf oruçla olmuyor her şekilde kendimizi kötülüklerden arındırmalıyız. Orucu tutmakla bitmiyor üzerimize düşen görevler.

ben ramazan boyunca tutardım aslında ama bu yıl ramazanda 2 gun once iş kazası geçirdim ameliyat oldum bana 2 aylık beslenme programı yazdılar canım istesede istemesede yemek zorunda oldugum malesef hiç tutamadım :oops:

Belarj demiş ki:
ben ramazan boyunca tutardım aslında ama bu yıl ramazanda 2 gun once iş kazası geçirdim ameliyat oldum bana 2 aylık beslenme programı yazdılar canım istesede istemesede yemek zorunda oldugum malesef hiç tutamadım :oops:
geçmiş olsun.

Ramazanın Tüm Gününü Tuttum Oruç..Tabiki Bugünde Tutuyorum

P.s: Oruç Farzdır :oldie:

Oruçtaki inanılmaz mantık hatası

Bakın yazıyorum, ramazan orucunu bile bile bozmanın cezası ard arda altmış gün oruç tutmaktır. islam'da hani faiz haramdı. faiz; paraya gelince haram da, cezaya gelince mi vacip.

:mrgreen: :mrgreen:

http://dejavu.sozlukspot.com/

bu özgür mözgür diyenlere öbür tarafta ta dersiniz ya ben özgürüm istersme oruç tutmam bakalım orda böle diyebilcenizmi

millet ne kadar rahat hayır tutmuyorum diyo insanın içinde alah korkusu olmayınca böle oluyo işte harbiden acıyorum böle insanlara

enes91 demiş ki:
millet ne kadar rahat hayır tutmuyorum diyo insanın içinde alah korkusu olmayınca böle oluyo işte harbiden acıyorum böle insanlara
Sende en az o tutmayan kadar günaha giriyorsun. O kişiyle Allahın arasındaki olay seni ilgilendirmez.

Evet tutuyorum. Ayrıca son 2saat :mrgreen: nese:

Ağızlarından öbür taraf kelimesi eksik olmayan arkadaşlar öbür taraf olmasa siz oruç tutmayacakmıydınız?

enes91 demiş ki:
Allah korkusunun olup olmadığını ne biliyorsun sen hemde tanımadığın kişilerin. Bir nevi iftiraya girer bu da o zaman tuttuğun orucun ne anlamı var söyler misin ?

Oruç bir nevi günahların affı gibi görünebilir mesela adam 5 vakit namazında bir oruç tutmuyor diye müslüman olmuyor mu ? yapmayın allah aşkına ayırca adamlar tartışma olmasın demiş hemen tartışma tutuyorsun veya tutmuyorsun dile getir geç git topici :roll:

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt