Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.
9194A9FFC9D54146ACF38CC2b.jpg

Katiller: 15 ölü 154 yaralı

Türkiye'nin istikrarına kanlı darbe... İstanbul Güngören'de patlayan 2 bomba 15 masum insanın hayatına mal olurken, olayda yüzlerce kişi yaralandı. Saldırının failinin son operasyona misilleme yapmak isteyen PKK'nın olabileceği belirtiliyor .

İLK BOMBA 22.00'DE PATLADI 3 VATANDAŞ HAFİF YARALANDI
Ergenekon ve kapatma davaları nedeniyle kritik günler yaşayan Türkiye'nin istikrarına terör darbesi... İstanbul'un Güngören ilçesinde teröristlerce konulan 2 ayrı bomba nedeniyle 15 masum vatandaşımız hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı. İlk patlama 22.00 sıralarında Güven Mahallesi trafiğe kapalı, yayalara açık Menderes Çıkmazı'nda telefon kulübesinin yanındaki çöp kutusunda meydana geldi. Caddenin en yoğun olduğu saatteki patlamada 3 kişi hafif yaralandı.

FACİAYA 10 DAKİKA SONRA PATLAYAN 2.BOMBANEDEN OLDU
Bu patlamanın ardından olay yeri meraklı vatandaşlarla doldu taştı. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Henüz 10 dakika geçmeden telefon kulübesine yaklaşık 100 metre mesafede başka bir çöp kutusunda patlayan bomba caddeyi savaş alanına çevirdi. Onlarca insan kanlar içinde yere yığıldı. Yüzlerce insan panik halinde koşuşturmaya başladı. Çevredeki tüm binaların camları kırıldı, birçok kişinin kol ve bacakları koptu. Kimi yaralılara kopan cam parçaları saplandı.

GÜL VE ERDOĞAN'DAN KINAMA VE BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI
Olay yerine devlet erkanından ilk gelenler Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah oldu. Bakan Yazıcı ve Vali Güler, olayın terör saldırısı olduğunu söylediler. Emniyet kaynakları eylemin TSK'nın terör kamplarına yaptığı operasyona misilleme yapmak isteyen PKK'nın işi olabileceğini işaret etti. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, olayı kınadı, yakınlara ölenlere başsağlığı diledi...

Kalleş tuzak: 15 ölü 154 yaralı

Türkiye'nin istikrarına gölge düşürecek bombalar bu kez İstanbul Güngören'de kendisini gösterdi. Terör mesaisine saat 22.00 sularında başladı. İlk patlama Güngören Güven Mahallesi Kınalı Caddesi Menderes Çıkmazı'nda gerçekleşti.

İLK PATLAMADA 3 YARALI
Patlamanın cadde üzerindeki bir telefon kulübesinde meydana geldiği bildirildi. Trafiğe kapalı alanda gerçekleşen ve ses bombası olduğu anlaşılan patlamada 3 kişi yaralandı. Ardından ikinci patlama gerçekleşti. İlk patlamanın ardından çevrede bulunan vatandaşların bölgeye gitmeleri ölü sayısını artırdı. Bilanço; 1'i çocuk 15 ölü, 154 yaralı...

MOBESE'LER İNCELENİYOR
Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre trafiğe kapalı olan Menderes Caddesi'ndeki patlamalar sonrasında olay yeri ekiplerce güvenlik çemberine alındı ve civardaki MOBESE kameralarının kayıtları incelemeye alındı. Çok sayıda ağır yaralı ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi. Emniyet güçleri, hemen bölgede jammer'larla cep telefonu bağlantılarını kesti. Olay yerinin yaklaşık 100 metre mesafesinde güvenlik şeridi oluşturuldu. Bir yandan sağlık ekipleri bir yandan da polis ve vatandaşlar olay yerindeki yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Bu sırada Bahçelievler ve Bağcılar ilçelerinden çok sayıda polis ekibi bölgeye takviye olarak gönderildi. Bölgede güvenlik şeridi oluşturdu.

3 KİŞİ GÖZALTINDA
Bu arada patlamanın hemen ardından İstanbul polisince şüpheli görülen 3 kişi gözaltına alındı. 16-17 yaşlarındaki 3 şüpheli kişi sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Geniş güvenlik önlemleri alan emniyet mensupları bölgede kuş uçurtmuyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Birşey demiyorum daha çok bomba patlıycak 8)

Terörün yayılma nedenlerini bir araştırın derim size 8) insanların bilinçsizliği medyanın bilip bilmeden haber yapması vs gibi şeyler işte 8)
Bir gazetede de 15 Ölü 170 Yaralı yazıyor..:roll:

MasterOfHorror demiş ki:

Terörün yayılma nedenlerini bir araştırın derim size 8) insanların bilinçsizliği medyanın bilip bilmeden haber yapması vs gibi şeyler işte 8)
nasıl bır yorum bu daha cok bomba patlıyacak tamam patlayabılır ama sonunda nıcın o gulen ıfadeyı kullandın

Midbroke

Bilgiliyim
fatalaty demiş ki:
MasterOfHorror demiş ki:

nasıl bır yorum bu daha cok bomba patlıyacak tamam patlayabılır ama sonunda nıcın o gulen ıfadeyı kullandın
Bence o gülen bir ifade değil kendinden emin olan bir ifade . Ve arkadaşın mesajına da saygı duyuyorum . Medya olayları çok büyütüyor .

MasterOfHorror demiş ki:

bende bi anlam veremedim bu yorumuna :? 8O

yaa anlam verin işte Terörü çok büyütüyorlar terörü dağlarda arıyorlar daha ne diye bilirim ki adam geliyor Telefon kulübesine kadar bombayı yerleştirip gidiyor olucak şey değil ilginç ama allah rahmet eylesin diyorum saygısızlık etmeyelim..ölülere 8)

Bu nasıl bir şerefsizliktir. Bunu yapan kişilerin insan olamaz. Bu olayın faillerinin en ağır cezaya çarptırılması en içten dileğimdir.Hayatını kaybedenlere allahtan rahmet, sağ kalanlarada acil şifalar diliyorum.

belirsizzzzz

Aileden
MasterOfHorror demiş ki:
yaa anlam verin işte Terörü çok büyütüyorlar terörü dağlarda arıyorlar daha ne diye bilirim ki adam geliyor Telefon kulübesine kadar bombayı yerleştirip gidiyor olucak şey değil ilginç ama allah rahmet eylesin diyorum saygısızlık etmeyelim..ölülere 8)
Dağlarda kampları var şehirlerde subeleri

Windy

Titus Pullo demiş ki:
Bu nasıl bir şerefsizliktir. Bunu yapan kişilerin insan olamaz. Bu olayın faillerinin en ağır cezaya çarptırılması en içten dileğimdir.Hayatını kaybedenlere allahtan rahmet, sağ kalanlarada acil şifalar diliyorum.
eli öpülesi büyüklerimizdensin.. :wink1:

Amin.

Maxima demiş ki:
fatalaty demiş ki:
MasterOfHorror demiş ki:

Bence o gülen bir ifade değil kendinden emin olan bir ifade . Ve arkadaşın mesajına da saygı duyuyorum . Medya olayları çok büyütüyor .
bak su ıfade gulme anlamına gelır agzına bakarsan + : bak gulme :D 8) uzulme : :cry: :evil:
anlatabıldımmı ama suratı guluyor ) isaret varsa kısayolunda gulmedır ...

terörü kınıyoruz bence medya buyutmuyor cunku yerde 1 kısının kılına zarar gelse kı 150 den fazla kısıye zarar gelmıs medya tabıkı bunu yazacak teroru lanetlıyecek suana kadar tv de tek gordugum sısırılıs haber 170 ten fazla yaralı var ve 100 lerce ınsan yaralı denmesı eger 700 800 olsaydı 100 lerce ıfadesı kullanılırdı

Yukarı Alt