Aslı büyüktü.Bu nedenle küçültmedim bağırmak gibi bir amacım yoktur extraokk

Hallowed Be Thy Name -İDAMA GİDEN BİRİNİN SİSTEMİ SORGULAMASINI ANLATIR. YARATICI-VARLIK-İNSAN DENKLEMİNİN SANATSAL BİR İFADESİDİR.

The Trooper – İNGİLİZ – RUS VE OSMANLININ KAPIŞTIĞI KIRIM SAVAŞINI ANLATIR .

Blood Brothers - SANIRIM BABASINA YAZDIĞI BİR ŞARKI

Holy Smoke - DİN TACİRLERİNİ YERDEN YERE VURAN BİR ŞARKI

Wasted Years -İNSANI YAŞADIĞI DEPRESYONDAN BİR ANDA CEKİP ÇIKARTAN VE ‘’YASADIĞININ FARKINA VARDIRAN’’ BİR ŞARKI

Infinite Dreams – İNSANI BEYNİNİN KURGULADIĞI VİZYONLARA SOKUP ORADAN KİŞİSEL PARANOYALARA GİRİP YENİDEN DİRİLMEYE KADAR UZANAN BİR YOLCULUĞU ANLATIR.

Aces High – BU ŞARKIYI ANLAMANIZ İÇİN İLLA SAVAŞ PİLOTUMU OLMANIZ LAZIM ?

Running Free – CANI SERSERİLİK YAPMAK İSTEYEN BİRİNİN BARA GİDİP KAFAYI ÇEKİP HATUNUYLA SOKAKLARDA SÜRTMESİNİ ANLATIR.

Fortunes of War – SAVAŞIN PİSLİĞİNİ VE ADİ YÜZÜNÜ ANLATIR. BİR ASKERİN SAVAŞ SONRASI GİRDİĞİ DEPRESYONDUR.

Afraid To Shoot Strangers - KÖRFEZ SAVAŞI’NI ANLATIR

Judgement of Heaven – BU ŞARKI İSE HAYATI SORGULAR. AHİRETTEKİ İLAHİ ADALETİ ANLATIR.

Blood on the world's hands – BU ŞARKI BOSNA HERSEK KATLİAMINI ANLATIR.

Loneliness Of The Long Distance Runner – SİSTEMİ ÇÖZMEK ADINA YOLA ÇIKMIŞ BİRİNİN BİLGELİĞİN PATİKALARINDA YÜRÜRKEN KARŞILAŞTIĞI GÜÇLÜKLERİ ANLATIR.

Fear Of The Dark – KİŞİNİN YALNIZ BAŞINA YAŞADIĞI BUNALIMLARI VE PARANOID FIRTINALARINI ANLATIR.

The Assassin – SANIRIM BU BİR SUİKASTÇIYI ANLATIYORDU.

Alexander the great – TARİHİN EN BÜYÜK KOMUTANI OLAN BÜYÜK İSKENDERE HİTABEN YAZILMIŞ ŞARKIDIR.

Powerslave – BÜTÜN MAIDEN FANLARI TARAFINDAN BİLİNDİĞİ ÜZERE BRUCE’UN KENDİSİNİ SORGULAMASINI VE ELEŞTİRMESİNİ ANLATIR.

Edge of Darkness – BİR SAVAŞ ŞARKISI DAHA. BU DA VIETNAM SAVAŞINI ANLATIYOR.

Paschendale – BU ŞARKIDA SAVAŞ SIRASINDA PASCHENDALE’DE ÖLEN BİR ASKERİN VE ARKADAŞLARININ HİKAYESİ ANLATILIYOR.

Face in the Sand – MARS’TAKİ İNSAN YÜZÜ FİGÜRÜNE İTAFEN YAZILMIŞ , UZAYLI VARLIKLARI ANLATAN ŞARKI.

Seventh Son of A Seventh Son – KAS GÜCÜNÜ CONAN’DAN ALAN METAFİZİK GÜÇLERİNİ İSE HZ.İSA’DAN ALAN BİR KARAKTERİ ANLATIR.

Run to the Hills – AMERİKALILARIN YAPTIĞI KIZILDERİLİ KATLİAMINI ANLATIR.

Flight of Icarus – YUNAN MİTOLOJİSİNDEKİ ICARUS EFSANESİNİ ANLATIR.

The Clairvoyant – KAS GÜCÜNÜ CONAN’DAN ALAN VE MİSTİK GÜÇLERİ OLAN KAHRAMANIN YAŞADIKLARINI ANLATIR.

Brave New World – GENLERİYLE OYNANMIŞ VE RUHLARINI KAYBETMİŞ BİR TOPLUMUN ZAVALLI HALİNİ ANLATIR.

Phantom of The Opera – The Phantom Of The Opera ADLI KİTAPTAN YARARLANILMIŞTIR.

Ghengis Khan - DÜNYANIN EN BÜYÜK KOMUTANLARINDAN OLAN CENGİZ HAN’I ANLATIR.

Where The Eagles Dare – CLINT EASTWOOD’UN OYNADIĞI BİR FİLMİN ROMANINDAN ESİNLENİLMİŞTİR.

Lord Of The Files – NOBEL ÖDÜLLÜ BİR YAZARIN BİR ROMANINDAN ESİNLENİLMİŞTİR.

The Evil That Man Do – BU İSE HERKESİN BİR AŞK ŞARKISI ,ZANNETTİĞİ FAKAT HİÇKİMSENİN BİLMEDİĞİ BİR “ŞEY”İ ANLATIR.

EPİK HİKAYELERLE DOLUDUR IRON MAIDEN.GENELDE İYİ VE KÖTÜNÜN SAVAŞI VARDIR MAIDEN DA...VE MAIDENI ANLAMAK İÇİN DİNLERİ VE FELSEFELERİ,ÖĞRETİLERİ BİLMEK YETERSİZ KALIR....TARİHİ VE MİTOLOJİYİ,METAFİZİĞİ DE BİLMEK GEREKİR.... ŞÜPHESİZ OLARAK HEAVY METAL'İN EN İYİ SÖZ YAZAN GRUBUDUR MAIDEN.......

BU ADAMLAR DÜNYANIN TÜM GİZLİ ÖĞRETİLERİNE VE BİLGİLERİNE SAHİP VE BU BİLGİLERİ BİZLE DALGA GECERCESİNE,ZATEN ŞİFRELİ OLAN BU BİLGİLERİ Bİ KEZ DAHA ŞİFRELEYİP BİZE VERİYOR....O YÜZDEN BU ADAMLAR FİLOZOF...ÖRNEĞİN SEVENTH SON ALBÜMÜNDE SENDE ÇOK İYİ BİLİRSİN Kİ KAS GÜCÜNÜ CONANDAN VE MİSTİK GÜÇLERİNİ HZ.İSA'DAN ALAN,ESKİ MU VE ATLANTİS BİLGİLERİYLE DONATILMIŞ BİR KAHRAMAN ANLATILIR....ŞU OLAYA BAK...NEREDEYSE DÜNYA İNİSİYE TARİHİNİN BİR ÖZETİ....VE NEDEN ZATEN ŞİFRELİ OLAN BU BİLGİLERİ YİNE KENDİLERİNE GÖRE BİR ŞİFREYLE VERİYOR DERSEN BUNUN 2 NEDENİ VAR...

1-KOLAYCA BİLGİYE ULAŞMAK ÖYLE HEMEN OLMAZ VE OLMAMALI....YANİ BİLGELİĞİN PATİKALARINDA YÜRÜMELİ....VE BİLGİYE ÖYLE ULAŞILMALI....AYRICA BİLGELİĞİN PATİKASI TARİHİ BİNLERCE YIL ÖNCEYE DAYANAN BİR ÖĞRETİNİN DEYİMİDİR...

2-SANAT.....BU ADAMLAR BİLDİKLERİNİ BU ŞEKİLDE İFADE ETMEK İSTİYORLAR....SANATSAL BİR YOLLA....

EN BASİT ÖRNEĞİ VEREBİLİRİM.....VE BEN BUNUN ANLAMINI ÇÖZMEK İÇİN TAM 2 YIL UĞRAŞTIM....DAHA DOĞRUSU İLK BAŞTA ANLAMAMIŞTIM...VE ARAMAYI BIRAKTIM...VE O İKİ YIL İÇİNDE ELDE ELDE ETTİĞİM YENİ BİLGİLER IŞIĞINDA SONRADAN ANLADIĞIMI FARKETTİM....ÇÜNKÜ BUNU İLK OKUDUĞUMDA BAZI GİZLİ ÖĞRETİLERİ BİLMİYORDUM..VE O BİLGİLERE ULAŞINCA ANLADIM Kİ MAIDEN BUNLARI İFADE ETMİŞ.....

''ATEŞ ÇEMBERİNDE HAZLA VAFTİZ EDİLMEM SONA ERDİ GÖRÜNÜŞE GÖRE

YEDİNCİ KUZU KURBAN EDİLDİ,YAŞAM KİTABI AÇILIYOR ÖNÜMDE''

BURADA ÖNEMLİ NOKTALAR ŞU...

-YEDİNCİ KUZU

-ATEŞ ÇEMBERİNDE VAFTİZ

-YAŞAM KİTABI

VE TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLEYEBİLİRİM Kİ BUNLARIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ VE NE ANLATTIĞINI TÜRKİYEDE ANCA ERGUN CANDAN,AHMED HULUSİ BİLEBİLİR...BUNUN DIŞINDA BUNU ANLAYACAK KİMSE OLDUĞUNU SANMIYORUM.....ÇÜNKÜ BU 2 SATIRI ANLAYABİLEN SİSTEMİ ÇÖZMÜŞ DEMEKTİR...VE BU İKİ SATIR TÜM VARLIĞIN,YARATICININ-EVRENİN-İNSANIN BİR ÖZETİ GİBİDİR...MESELA BUNU OKUYUPTA ANLAMAYAN Bİ İNSANIN YA NEKADAR ANLAMSIZ DEMESİ ÇOK YANLIŞ....

YANİ MAIDENIN DİĞER GRUPLARDAN FARKI KENDİ BİLGİ VE KÜLTÜR HAZİNENİZ KADAR ANLARSINIZ....İŞTE MAIDENI MAIDEN YAPAN BU...BU YÜZDEN BÜYÜKLER.....SİSTEMİ ÇÖZMÜŞ OLDUKLARI İÇİN...SİSTEMİ ANLAMIŞ OLDUKLARI İÇİN....

Not:Alıntıdır.

eline saglık gusel bilgiler wermişssin..
peki bu 2 minutes to midnight neyi anlatıo ??

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
fear of the dark gelir aklıma off offf ne gecelerim oldu extrabeer

LoneLyWaLker demiş ki:
1-KOLAYCA BİLGİYE ULAŞMAK ÖYLE HEMEN OLMAZ VE OLMAMALI....YANİ BİLGELİĞİN PATİKALARINDA YÜRÜMELİ....VE BİLGİYE ÖYLE ULAŞILMALI....AYRICA BİLGELİĞİN PATİKASI TARİHİ BİNLERCE YIL ÖNCEYE DAYANAN BİR ÖĞRETİNİN DEYİMİDİR...

2-SANAT.....BU ADAMLAR BİLDİKLERİNİ BU ŞEKİLDE İFADE ETMEK İSTİYORLAR....SANATSAL BİR YOLLA....

EN BASİT ÖRNEĞİ VEREBİLİRİM.....VE BEN BUNUN ANLAMINI ÇÖZMEK İÇİN TAM 2 YIL UĞRAŞTIM....DAHA DOĞRUSU İLK BAŞTA ANLAMAMIŞTIM...VE ARAMAYI BIRAKTIM...VE O İKİ YIL İÇİNDE ELDE ELDE ETTİĞİM YENİ BİLGİLER IŞIĞINDA SONRADAN ANLADIĞIMI FARKETTİM....ÇÜNKÜ BUNU İLK OKUDUĞUMDA BAZI GİZLİ ÖĞRETİLERİ BİLMİYORDUM..VE O BİLGİLERE ULAŞINCA ANLADIM Kİ MAIDEN BUNLARI İFADE ETMİŞ.....
Çok güzel anlatmışsın ama yukardaki kısımlara katılmıyorum

Bilgi ulaşılabilmesi en kolay şey olmalıdırki etrafımızdaki cehalletten , cahil insanlardan kurtulalım

zaten günümüzde bilginin ulaşılması o kadar kolay değil eğer kolay olsaydı türkiyede bu yüzyılda en basitinden youtube kapatılmazdı

her ne kadar bilgi veriliyor veya insanlar eğitilip birşeyler öğretiliyor gibi görünsede ve görünenler bunları göstersede bence ya bunlar öğretmeyi bilmiyor yada kafamızı boş şeylerle doldurup asıl değerli şeyleri bizden saklıyorlar.

insan yaşamı çok kısa ve insan 2 kere gelmez dünyaya 1 kelime öğrenebilmek için 10 sene harcarsak düşünün öğrenmemiz gereken daha ne kadar çok şey var...Biz onları ne zaman öğreneceğiz ? Ömrümüz boyunca çözdüğümüz 5 kelime ile mi birşey biliyor ve öğrenmemiz gereken herşeyi öğrendik bu hayatta diyeceğiz ?

ikincisi bilgiyi saklayıp insanların anlamasını zorlamanın adı asla ve asla sanat olamaz olsa olsa işkence olur :)

insanlara eğlenirken bilgiyi aşılayabilirsen ve herkesin kolayca öğrenceği bir şekilde herkesten farklı anlatabilirsen belki o zaman sanat diyebilirz adına.

en iyi heavy metal grubu yani solenecek söz yok bu adamlara paylaştıın için tesekkurler

Deepb7ue demiş ki:
LoneLyWaLker demiş ki:

Çok güzel anlatmışsın ama yukardaki kısımlara katılmıyorum

Bilgi ulaşılabilmesi en kolay şey olmalıdırki etrafımızdaki cehalletten , cahil insanlardan kurtulalım

zaten günümüzde bilginin ulaşılması o kadar kolay değil eğer kolay olsaydı türkiyede bu yüzyılda en basitinden youtube kapatılmazdı

her ne kadar bilgi veriliyor veya insanlar eğitilip birşeyler öğretiliyor gibi görünsede ve görünenler bunları göstersede bence ya bunlar öğretmeyi bilmiyor yada kafamızı boş şeylerle doldurup asıl değerli şeyleri bizden saklıyorlar.

insan yaşamı çok kısa ve insan 2 kere gelmez dünyaya 1 kelime öğrenebilmek için 10 sene harcarsak düşünün öğrenmemiz gereken daha ne kadar çok şey var...Biz onları ne zaman öğreneceğiz ? Ömrümüz boyunca çözdüğümüz 5 kelime ile mi birşey biliyor ve öğrenmemiz gereken herşeyi öğrendik bu hayatta diyeceğiz ?

ikincisi bilgiyi saklayıp insanların anlamasını zorlamanın adı asla ve asla sanat olamaz olsa olsa işkence olur :)

insanlara eğlenirken bilgiyi aşılayabilirsen ve herkesin kolayca öğrenceği bir şekilde herkesten farklı anlatabilirsen belki o zaman sanat diyebilirz adına.
Burda bilginin ulaşılmasının zor olması gerektiğinden bahsedilmiyorki.Yanlızca emek harcamadan yıllarca yapılan araştırmaların bilgilerin bir anda öğrenilmesinin haksızlığından bahsediliyor ve banada mantıklı geliyor Wink .Emek verilmeden nasıl böyle bilgilere ulaşılabilirki.Evet haklısın ülkemizde eğitim sistemi ne yazikki kötü.Ama ne yapabilirizki Confused .
Yorumun için tşkr ederim mucX

Yukarı Alt