Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen TSYD Dostluk Kupası'nın bu yıl Altay, Karşıyaka, Bucaspor ve Göztepe'nin katılımıyla yapılacağı açıklandı.

Geçen yıl kupaya renk katan, yeni sezonda Ege'yi Denizlispor'la birlikte Süper Lig'de temsil edecek Manisaspor'un takvimi uygun olmadığı için bu kez organizasyonda yer almayacağı ifade edildi. Crown Plaza Otel'de düzenlenen kura çekimi yemeğine TSYD İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Ali Okumuş, TSYD yöneticileri, Gençlik Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, Altay Başkanı Niyazi Konuşmaz, Göztepe Başkan Vekili Serdar Samur ve Bucaspor Başkanı Erdal Gündoğan katıldı. Karşıyakalı yöneticiler programları yoğun olduğu gerekçesiyle yemeğe temsilci gönderemedi. TSYD Dostluk Kupası'nda ilk maçlar Altay-Karşıyaka ile Göztepe-Bucaspor arasında Alsancak Stadı'nda oynanacak. Kazananlar finalde, kaybedenler üçüncülük randevusunda karşı karşıya gelecek. Göztepe ve Ksk'nin rakiplerini yenmesi halinde final randevusu Atatürk Stadı'na alınacak. Maçların tarihleri, lig takvimi açıklandıktan sonra belirlenecek.

Dostluk kupası dediğine bakmayın kan gövdeyi götürücek...Birileri para kazansın diye bunca insanın canı yanıyor...

Göztepelist.org

Biz yokuz diye son beş yılda iki kez düzenlenmeyen, geri kalan yıllarda da sırf renklensin diye başka illerden takım getirilen TSYD Kupası'na bu sene katılacağımızı aniden öğrenmiş bulunuyoruz.

Bu kupa sırf TSY Derneğine para kazandırmak için yapılan, "Bunlar birbirini yesinler de, bize de malzeme ve tiraj olarak geri dönsün." düşüncesi ile taraftarı alevlendiren yayınlar ile gerdirilen ve en sonunda da başta bizimkiler olmak üzere takım veya oyuncuların haksız cezalar (2003-2004 sezonundaki TSYD KUpası'nda çıkan olaylarda bize üç maç saha kapatma cezası verilmişti.) ile karşılaştığı bir turnuva olarak anılarımızda yer etmiştir.
Her ne kadar hak edenlere hak ettiklerini verme zamanı olarak değerlendirilebilecek bir turnuva olsa da, statünün akşamdan sabaha değiştiği bu ligde gereksiz ve haksız cezalar ile karşı karşıya kalmak istemiyoruz. Bu sebeple sırf TSYD'nin gönlü olacak diye bu turnuvaya katılmak istemiyoruz.

Eğer ki Göztepe ve ksk finalde eşleşirse -inşallah- sanıyorum ki bir seyirci rekoru daha olucak.. ve o maçta olanlara iyi şanslar diyorum . Her an yaralanabilirsiniz ve bu yaralanma sonucu hayatınızı kaybedebilirsiniz de. Maça gidicekler çok dikkatli olsunlar...

HeartLess*X demiş ki:
Bazı apaçiler yüzünden bukadar kavga olay yaşanıcaksa göztepede katılmasın kimsede:)
bazı apaçiler değil bütün taraftarlar onları susturamazsın susturmaya çalışırsan -ki imkansız- senide orda susturmasını bilirler.(polis bile olsa)

1925 demiş ki:
Eğer ki Göztepe ve ksk finalde eşleşirse -inşallah- sanıyorum ki bir seyirci rekoru daha olucak.. ve o maçta olanlara iyi şanslar diyorum . Her an yaralanabilirsiniz ve bu yaralanma sonucu hayatınızı kaybedebilirsiniz de. Maça gidicekler çok dikkatli olsunlar...
Bazı dengesizler beyni ufacık olan insanlar maça gelmezse sorunsuz muhteşem bi görsel show ayrietten çok zevkli bir maç olur ama bunu hepimiz biliyoruz APAÇİ'ler heryerde :mrgreen:

HeartLess*X demiş ki:
1925 demiş ki:
Bazı dengesizler beyni ufacık olan insanlar maça gelmezse sorunsuz muhteşem bi görsel show ayrietten çok zevkli bir maç olur ama bunu hepimiz biliyoruz APAÇİ'ler heryerde :mrgreen:
apaçilerini al sende maçı izlemeye gel :wink1:

1925 demiş ki:
HeartLess*X demiş ki:
1925 demiş ki:
apaçilerini al sende maçı izlemeye gel :wink1:
+1925

HeartLess*X demiş ki:
İşte sizin gibi böle ufak düşünenler olduğu sürece bu aradaki huzursuzluk devam eder gider :thumbsup:
adam senin adını duyduğunda küfürü basıyorsa diyicektin sanırım..

Burda tartışma çıkarmaya veya olay yaratmaya meraklı değilim ben sadece olan bitenleri yapılmaması yapılanları söledim hadi eyv bu topic ısınır ben kaçar :P

Ooo güzel maç inş. kavga çıkmaz ama ben yinede kelebeği götüreyim. Ksklilerde hazmedememe olayı var o yüzden.

ultrAs_07 demiş ki:
stalebug demiş ki:
Ooo güzel maç inş. kavga çıkmaz ama ben yinede kelebeği götüreyim. Ksklilerde hazmedememe olayı var o yüzden.

Kelebek mi? :lol:

Tribüncü olmadığınız burdan belli
İşte sende gördün olayları başlatma isteği insanın içinden geliyor baksana hemen yok kelebekmiş yok bıçakmış
Bazılarının ruhuna işlemiş holiganlık sonrada laf söleyince küfür ediyorlar hareket yapıyorlar derler:)

HeartLess*X demiş ki:
ultrAs_07 demiş ki:
stalebug demiş ki:

Kelebek mi? :lol:

Tribüncü olmadığınız burdan belli
İşte sende gördün olayları başlatma isteği insanın içinden geliyor baksana hemen yok kelebekmiş yok bıçakmış
Bazılarının ruhuna işlemiş holiganlık sonrada laf söleyince küfür ediyorlar hareket yapıyorlar derler:)
Yıllardan beri olan bir Göztepe-Karşıyaka düşmanlığı var ve bu düşmanlık hayatta bitmez.İcabında olayların kralı olcak elbette.Spor dostluk falan değildir kardeşim.Spor rekabettir.Sporda dostluk ayağına bu kadar şike olayları oluyor.

Bide burdan yazan arkadaşları çok merak ediyorum.Sanaldan gider yapmak kolaydır ama gerçeğe gelince hiç bir zaman aynı atmosfer olmaz.

Ps:Her iki takımada başarılar

Yukarı Alt