Dünyanın en zehirli hayvanı Kolombiya ve Güney Amerika'da yaşayan kokoi ok zehirli kurbağasıdır. Bunun zehirinden yalnızca 0,0001 gramının bir insanı öldürebileceği saptanmıştır.

-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
İlginç Peki insana ne tür yolarla bulaşıyormuş dokununca falanmı bilgin varmı?

jumper

Öğretiyorum
ama bildigim kadarıyla nesli tehlikedeki hayvanlar arasında bulunuyo

benim bildigim dünyanın en zehirli hayvanı avusturalya acıklarında yasayan bi deniz anası türü diye biliyodum

Valla bende başka bi hayvanı en zehirli diye biliyodum ama demekki zehir de değişken bi kavram
Bu bir amfibin zehirli bir tür kubağa işte Guney amerika bunlarla dolu yağmur ormanlarına girdimi çıkış ondan zor

ben bi belgeselde izlemiştim buna benzer zehirli bi kurbağayı yılan yutmaya çalışıyodu kurbağa kendini şişirdi ama yılan yuttu genede sonunda yılanda öldü kurbağada Confused Confused

Belgeselleri kaçırmam,bir seferinde dünyanın en zehirli hayvanının kemancı isminde bir örümcek oldugunu anlatan bir belgesel izlemiştim.Ama sanırım zehir kavramı değişken ele alınmış.Bu kurbayadaki fiyakayı düşünsenize,ormandaki yaratıklara kafa tutuyordur :mrgreen:

Shooter demiş ki:
Belgeselleri kaçırmam,bir seferinde dünyanın en zehirli hayvanının kemancı isminde bir örümcek oldugunu anlatan bir belgesel izlemiştim.Ama sanırım zehir kavramı değişken ele alınmış.Bu kurbayadaki fiyakayı düşünsenize,ormandaki yaratıklara kafa tutuyordur :mrgreen:
örümcekse daha da kucuk daha tehlikeli

Thork demiş ki:
benim bildigim dünyanın en zehirli hayvanı avusturalya acıklarında yasayan bi deniz anası türü diye biliyodum
ben de bi belgeselde izledim dünyadaki zehirli hayvanlardan ilk 20 listesi yapıolardı orda da bi deniz anası türü demişlerdi o belgesel her hafta bi konudan top 20 yapıodu bizim vücüdumuzda duran gözle görünmeyen ilginç böcekler varmış ve bizim deri atıklarımızı öğütüyolarmış ve bi ilginç ayrıntısı var bu böcekler olmasa yetişkin bi insanın deri atıkları 4 katlı bir bina kadar yüksekliğe ulaşırmış çok garip geldiydi bana :mrgreen: :lol:

Yukarı Alt