Takımı
Besiktas
Spartacus'un giremediği ilk 50 listesine giren Türk dizisi hangisi?

Dünyadaki sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgileri paylaşan internet sitesi IMDb tüm zamanların en çok beğenilen TV dizilerini seçti. Çok sevilen Spartacus dizisinin ilk 50 arasında yer almaması ise şaşkınlık yarattı. Listede bir de Türk dizisi var...

işte onlardan ilk 10,

1- Planet Earth: BBC yapımı bir doğa belgeseli dizisidir. İlk kez 2006 yılında BBC'de yayınlanan ve 11 bölümden oluşan diziyi David Attenborough seslendirmiştir. Belgesel, Türkiye'de ise 29 Eylül 2006 tarihinde itibaren NTV kanalında Levent Dönmez'in seslendirmesiyle izleyiciyle buluştu.

2- The Wire: Baltimore, Maryland'de geçen bir drama dizisidir. ABD'de HBO'da yayınlanan dizinin yapımcısı ve yazarı, eski polis muhabiri David Simon'dır. Yayınına 2 Haziran 2002'de başlanan dizi beş sezonun ardından, 9 Mart 2008'de sona erdi.

3- Game of Thrones: David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO'da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin'in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'na dayanmakta olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas'taki mekanlar ile Belfast'taki bir stüdyoda çekilmektedir.

4- Breaking Bad: ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer.

5- Life: BBC'nin hazırladığı ve 10 milyon sterlin harcanan belgesel 50 dakikalık 10 bölümden oluşuyor.

6- Arrested Development: Dizinin konusu batan bir şirket, herşeyini kaybetmiş varlıklı bir aile ve o aileyi bir arada tutmaya çalışan oğulları Michael ile arasında geçen olaylardan oluşuyor. Dizi özellikle karakter ve çeşitlilik bakımından çok zengin öğeler barındırıyor. Hikaye anlatımı ve espriler diğer komedi dizilerine göre çok sıradışı ve absürd.

7- Sherlock: BBC'nin günümüze uyarladığı Sherlock Holmes serisi, sezonda 3 bölümden oluşuyor. Dizinin başrollerini Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman paylaşıyor.

8-The Sopranos: David Chase’in yapımcılığını üstlendiği, 1999-2007 yılları arasında Amerikan HBO televizyonunda yayınlanmış dizidir. Dizinin konusu New Jersey’de bir Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu Tony Soprano’nun meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesi üzerine kurulmuştur.

9- Firefly: Mutant Enemy Productions tarafından Amerikan FOX kanalı için yaratılan bir televizyon dizisidir. Dizi Vahşi Batı Temalı Bilim kurgu olarak farklı tarzları birleştirmesiyle hatırlanmaktadır.

10-The Twilight Zone: Zamanının büyük ilgi gören gerilim ve fantastik yapımı Alacakaranlık Kuşağı’nın bu ilk versiyonu beş sezon boyunca devam etmiş olup toplamda 156 bölümdür. Dizinin 1985 senesinde üç; 2002 yılında ise bir sezonluk versiyonları da olmuştur.

50 de ki turk dizisi,

13- Leyla ile Mecnun: EfLAtunfilm tarafından yapılıp TRT 1'de yayınlanan absürd komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürd komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmiştir

spartacus nasil giremez bu 50 listesine aklim almiyor. ama leyla ile mecnun isabet olmus :lol:

Kaynak!

Ilk 10da chuck yok? bullshit

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
13- Leyla ile Mecnun: EfLAtunfilm tarafından yapılıp TRT 1'de yayınlanan absürd komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürd komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmiştir

komikmi lan bu allah belanı versin (cmylmz)

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Left Behind rumuzlu uyeden alinti yapildi
Left Behind demiş ki:
akasya durağı nerede?

tamam vurmayın :!!&%&!
Çok şükür o dizi bitti artık :mrgreen: Ama listede gözüme çarpan bir eksiklik var Pis7li nerede ? daral: makara:

IMDB den direkt kopyala yapıştır yapmışlar. :D Dünyada leyla ile mecnun izleyen bizim ülkeden başka bir ülke daha olduğunu hiç sanmıyorum beyler. :D

Leyla ile mecnunu hiç izlemedim :D

Kurtlar vadisi Türkiye'nin en çok sevilen ve izlenen dizisiydi. Sokakta insan kalmazdı başlayınca. Kurtlar vadisini izleyen başka ülkelerde olduğuna inanıyorum ben. İlk 50 de Türk dizilerinden birisi olacaksa oda kurtlar vadisidir.

Bu mesaj ironEyE rumuzlu uyeden alinti yapildi
ironEyE demiş ki:
IMDB den direkt kopyala yapıştır yapmışlar. :D
IMDb tüm zamanların en çok beğenilen TV dizilerini seçti.

Ne yapmalarını bekliyordun :lol: makara:

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Mirage rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mirage demiş ki:
ironEyE demiş ki:

The bomb bildigin patladi

Mirage demiş ki:
ironEyE demiş ki:

Montaj bu görmedim ben önceden. :D

Mirage demiş ki:
ironEyE demiş ki:

asdfdfgasfjklwqfewqfw makara: makara: makara:

Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Lost , Supernatural gibi diziler neden yk ?

Takımı
Seçiniz...
Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
Leyla ile mecnunu hiç izlemedim :D

Kurtlar vadisi Türkiye'nin en çok sevilen ve izlenen dizisiydi. Sokakta insan kalmazdı başlayınca. Kurtlar vadisini izleyen başka ülkelerde olduğuna inanıyorum ben. İlk 50 de Türk dizilerinden birisi olacaksa oda kurtlar vadisidir.
Hala tüm bölümleri kaçırmadan izliyorum, forumda açılan başlıkları görünce yabancı dizi izlemeyen tek ben varım diye düşünüyorum :mrgreen: Ayrıca kurtlar vadisi dış ülkelerde de baya izleyiciye sahip. Açıkçası bence leyla ile mecnun yerine dediğin gibi kurtlar vadisi olabilirdi.

saçmalık prison break bile yok :/
ps: bence pb en az ilk 10'da olur :)

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
L&M eski tadinda degil Ezgi Asaroglu gittiginden beri yani 2 sezondur. Bu tatsizlikla L&M 13.; Spartacus listede yok.

asıl Kuzey Güney nerde :/

Yalnız IMDb'nin yaptığı liste objektif olamaz bunu söyleyeyim. Celal ile Ceren örneği herkes kafasına göre veriyor.

Yukarı Alt