Bild gazetesinin düzenlediği ankette “Dünyanın En Güzel Sahili” seçilen 6 bin nüfuslu Ölüdeniz Beldesinin nüfusu yaz sezonunda 50 bine ulaşıyor.

FETHİYE - Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi olan Bild’in internette başlattığı, Dünyanın En Güzel Sahili yarışmasında en yüksek oyu alarak birinci olan Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesinde turizmciler birincilik sevincini yaşıyorlar.

Muğla Valisi Temel Koçaklar, Muğla’nın doğal güzellikleri ile Türkiye’nin en güzel kentlerinden birisi olduğuna işaret ederek, “Muğla’nın doğal güzellikleri cennetinyeryüzündeki yansımasıdır. Ölüdeniz de bu güzelliklerden bir tanesi. Bu güzellikleri bütün insanların görmesi lazım
Koçaklar, Muğla’da turizme büyük önem verdiklerine de işaret ederek, “Özellikle bakir koylarımızın korunması için yoğun çaba harcıyoruz. Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan insanlarıMuğla’nın doğal güzelliklerini görmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Dünyanın cennet köşelerinden birinde yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, “Bizi destekleyen bütün tatilcilere çok teşekkür ediyorum. Ölüdeniz’in birinci seçilmesi hem Ölüdeniz hem Türkiye için çok iyi oldu. Morallerin bozuk başladığı turizm sezonu için çok iyi moral oldu. Ölüdeniz’e bu yıl ve bundan sonraki yıllarda daha çok turist beklentisi içindeyiz” diye konuştu.

ÖLÜDENİZ’DE MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR
Ölüdeniz’de 2’si otellere ait olmak üzere 3 adet mavi bayraklı plaj bulunuyor. 2005 yılında mavibayrak ödülü verilen ve Muğla Valiliği Özel İdaresi bünyesinde kurulanbir şirket tarafından işletilen Kumburnu Tabiat Parkı, turistlerin en fazla ilgi gösterdiği ve “Blue Lagun” adını verdikleri plaj.

Plaja 2000 yılının mayıs ayında alınan bir karar doğrultusunda teknelerin girişine koruma amaçlı olarak izin verilmiyor.

ÖLÜDENİZ FESTİVALİ
Ölüdeniz’in tanıtılması için her yıl geleneksel olarak “Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali” düzenleniyor. 22 Haziranda başlayacak olanfestival kapsamında, yamaç paraşütçülerinin beraberlerinde keçilerle atlayacakları belirtildi.Festival kapsamında düzenlenen “Yılın Keçisi” yarışmasının adaylarının ise yaşamını yitiren Atilla İlhan, yazar Nihat Genç, ATO Başkanı Sinan Aygun ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkan Saylan olarak belirlendiği kaydedildi.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
gitmedim hep kemer sevdam yüzünden artık bu yaz fethiye ye geliyorum oralarda yaşayanlar varsa seneye yazın görüşebiliriz Cool

extraloob demiş ki:
gitmedim hep kemer sevdam yüzünden artık bu yaz fethiye ye geliyorum oralarda yaşayanlar varsa seneye yazın görüşebiliriz Cool
gel okan abi gel kırmızı halı hazır :mrgreen: hmm

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
stoopme demiş ki:
extraloob demiş ki:
gel okan abi gel kırmızı halı hazır :mrgreen: hmm
merci canım merci Cool

ciddi geliyorum o zaman yakın zati sitede yazarım tatile şuraya geliyorum görüşelim diye Wink

JimCarrey demiş ki:
görünüşü çok güzelde bide temiz olması :mrgreen: nedeni hiç dalga felan yok fazla :lol: Rolling Eyes perde
o gördügün plajların hepside mavi bayraklı biliyomusun sen Idea Question temiz olmasa devlet bosuna reklam yapıp mavi bayrak vermezdi Exclamation Gel fethiyeye iyice bak temizligine Wink bakınca suyun dibi bile görünüyor o derece extraokk

Yukarı Alt