Takımı
Seçiniz...

Jewel Box droplarını moblardan kaldırmak istiyorum. Altta bulunan kodu New Query ile okutup itemin kodunu yazıyorum, res attıktan sonra kontrol ediyorum fakat item droplardan kalkmıyor. Sorunu başka nasıl çözebilirim? Acil yardım...

Kod:
USE [SRO_VT_SHARD]
GO
UPDATE dbo._RefDropItemAssign
SET DropCount = 0
FROM _RefDropItemAssign Drops
LEFT JOIN _RefObjCommon Objects
ON (Drops.RefItemID = Objects.ID)
WHERE CodeName128 like '% İTEM KODU %'

Event itemi olabilir, droplar sadece _RefDropItemAssign tablosunda yok çünkü :) diğer drop tablolarını da check etmen gerekiyor :)

Takımı
Seçiniz...
Hangi tablolar mesela? Yardımcı olurda bunu kaldırırsam dua ederim bak :dance::dance:

Sanırım senin kapatmaya çalıştığın Jewel Box olayı bir evente ait, bu eventi kapatmak için yalnış hatırlamıyorsam ya server.cfg den bir satırın önüne // koyuyorduk, yada refevent yada refquest tablolarından eventi kapatıyorduk, tam hatırlayamadım ama ne yaptığımızı, uzun süredir jewel box eventini kurcalamamıştım :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Seçiniz...
Evet Jewel Box event, Event So-ok NPC'sinde kırdırıyorsun içerisinden farklı eşyalar vb. çıkıyor. Event ve Quest tablolarını deniyeceğim. Umarım olur.
Birde bu lablolarda yığınla item mevcuttur, aradığım item'in ID'sini bulmam için Query mevcutmudur sizde? Direk ID yazıp satırı bulabilirim :)

Birkaç SQL komut öğrenirseniz kendi querynizi yazabilirsiniz.

USE: Kullanılacak database'i belirtmek için kullanılır.
SELECT : Tablolardan birşey seçmek için kullanılır.
FROM: Seçilecek şeyin nerede olduğunu ifade etmek için kullanılır.
WHERE: tablonun içerisindeki stunların içeriğini belirtmek için kullanılır.
-- İki tire işareti açıkma yazmak için kullanılır
Like: Benzeyen
= Eşittir
> Büyüktür
<Küçüktür
Set: ayarla demektir.

Sqlde toplama çıkarma çarpma bölme gibi matematik fonksiyonlarıda çalışır.

Örnek;

Use SRO_VT_SHARD -- RO_VT_SHARD databaseini kullan der.
select * from _RefObjCommon -- _RefObjCommon tablosundan birşey seçeceğimizi anlatır
where CodeName128 like '%Global%' -- CodeName128 stununda içinde global kelimesi geçen herşeyi seçer. Tırnak içine %% konması belirtilen kelimenin başında veya sonunda başka harflerde olabileceğini belirtir.

Yukarı Alt