Caner: Rekor kırabiliriz
Galatasaray'ın CSKA Moskova'dan kiralık olarak renklerine kattığı Caner Erkin, ligde 6'da 6 yapan sarı-kırmızılı takımın bir galibiyet rekoru kırabileceğini söyledi.

Galatasaraylı futbolcu Caner Erkin, ligin ilk 6 haftasında maçları kazanarak çok iyi bir seri yakaladıklarını ve bu performanslarını rekora götürebileceklerini söyledi.
Galatasaray TV'ye konuşan Caner Erkin, 6'da 6 ile çok iyi bir seri yakaladıklarını belirterek, ''Tabii ki mükemmel rakamlar. 6'da 6 çok iyi bir seri yakaladık. Bence bunu rekora bile götürebiliriz. İlk yarıyı mağlup olmadan bile kapatabiliriz'' dedi.
Takım olarak aralarında bu konuyu konuştuklarını vurgulayan milli oyuncu, ''Kimse yenilmeyi istemiyor. Her maça 3 puan için çıkıyoruz. Bence çok iyi bir rekor kırabiliriz'' diye konuştu.
Fenerbahçe'nin geçmişte 103 gollük rekorunun yanısıra 1964-1965 sezonunda 7'de 7 yaptığının hatırlatılması üzerine Erkin, Fenerbahçe ile yapacakları maça dek hiçbir yenilgi almayacaklarını savundu.
Genç oyuncu, Fenerbahçe maçını da alıp yollarına devam edeceklerini ve kendisinin de buna inandığını söyledi.
Kasımpaşa maçında 90 dakika sahada kalan Caner, ''Tabi ki ilk 90 dakika çok önemliydi. İstediklerimi çok yapamadığıma inanıyorum. Gerçek Caner Erkin bu değil. Daha çok istediklerimi yaparsam zaten daha çok iyi olacağım, buna inanıyorum. İlk yarıya biraz kötü başladım. Ondan sonra takım olarak ikinci yarıda iyi oynamaya başladık. Ondan sonra gerçek Galatasaray ve gerçek Caner'i yansıtmaya başladım'' dedi.
Ofansif yönünün daha iyi olduğunu vurgulayan yıldız futbolcu, ''Daha çok forma şansı bulursam, üst üste oynamaya başlarsam solbekte çok iyi çıkış yapacağıma inanıyorum'' diye konuştu.
Galatasaray'da oyuna girenin çıkanı aratmadığını vurgulayan Erkin, çok kaliteli bir takım olduklarını, kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip oldukları için de oyuna girenin çıkandan daha iyi oynadığını söyledi.
Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ve Galatasaray'ın şu anda koptuğunu savunan sarı-kırmızılı takımın oyuncusu, ''Beşiktaş şu anda altta kaldı. Trabzonspor biraz toparladı ama ben böyle gideceğine inanıyorum. Fenerbahçe ve biz iyi gidiyoruz. 3. ve 4. takım olarak Eskişehirspor ve Bursaspor görünüyor. Ondan sonra da ben Trabzonspor'u görüyorum'' dedi.
Erkin, UEFA Avrupa Ligi'nde de gruptan çok rahat çıkacaklarını ileri sürerek, ''Şu anda en ciddi rakibimizi yendik. İçeride oynayacağımız maçı da alacağımıza inanıyorum. Dışarda mutlaka kazanmamız gerekiyor. Takım çok iyi oynuyor zaten. Takımın uyumu ve arkadaşlık güzel. Çok iyi bir takım olduk. Galatasaray Kulübü çok büyük bir kulüp. Arkadaşlık da işin içine girince mükemmel bir kulüp olduk'' diye konuştu.

''UYUM SORUNUNU AŞTIM''

Erkin, yeni takımında da uyum sorununu aştığını bildirdi. Hiçbir sorunun olmadığını vurgulayan genç oyuncu, ''20-25 gün kadroya girmeme rağmen oynayamıyordum. Bu benim için kötü olmuştu. Burada ekstra antrenmanlar yaptım. Bu antrenmanlarla kendimi toparladım. Şu anda yüzde yüz değilim. 1 hafta daha lazım. Ondan sonra zaten yüzde yüz kapasitemi sahaya yansıtacağım'' dedi.
Birkaç kulvarda mücadele etmelerinden dolayı her oyuncunun forma şansı yakalayacağını belirten Erkin, ''Sonuçta dinlenenler de olacak. Milli takımlara gidenler oluyor. Kupada ayrı oynayan futbolcular olacak. UEFA Avrupa Ligi var, lig var. Ben herkesin forma şansı bulacağına inanıyorum. Bu şansı çok iyi kullanmalıyız. Ben de bana gelen şansı çok iyi kullanacağıma inanıyorum'' diye konuştu.​

Yukarı Alt