McLaren, Jenson Button'ın gelecek sezon eski dünya şampiyonu Lewis Hamilton'ın takım arkadaşı olarak İngiliz ekibinde yarışacağını doğruladı.

- Resim Silinmiş.

Geçtiğimiz Cuma günü McLaren fabrikasını ziyaret eden Button'ın hakkındaki spekülasyonlar da böylece sona ermiş oldu. Button ile eski takımı Brawn GP arasındaki görüşmeler, ücret konusundaki anlaşmazlık nedeniyle çıkmaza girmişti.

Button bugün yaptığı açıklamada, "Bu kadar uzun süre bulunduğunuz bir takımdan ayrılma kararını vermek her zaman zor olur. Fakat hayat zorluklarla doludur. En önemlisi kendinizle mücadelenizdir. Geçtiğimiz sezon Brawn GP ile şampiyonluğu kazanmama ve bunu hiçbir zaman unutmayacak olmama rağmen, yeni zorluklara yelken açmaya devam etmek istedim. Bu yüzden de Vodafone McLaren Mercedes'e katılmaya karar verdim" dedi.

McLaren'ın en büyük takımlardan biri olduğunu söyleyen Button, Emerson Fittipaldi, James Hunt, Niki Lauda, Alain Prost, Ayrton Senna, Mika Hakkinen gibi yıldızların mücadele ettiği takımda artık Lewis Hamilton'la birlikte yarışacağını belirtti.
İngiliz pilot, "Küçüklüğümden beri McLaren takımını her zaman takip ettim ve sonunda bu takımın bir parçası olmak inanılmaz bir duygu" diye konuştu.

Button, "McLaren Teknoloji Merkezi'ni ziyaret ettiğimde, sadece teknik kaynakları değil, sahip olduğu inanılmaz yüksek standartları beni çok etkiledi" dedi.

Button ayrıca, "Kişisel bakış açısından, bir İngiliz dünya şampiyonu takım arkadaşıyla yarışmak büyük zevk. Lewis çok kısa bir sürede inanılmaz seviyede başarılara imza attı. Kendisi, tüm Formula 1 pilotlarının saygısını kazanmış harika bir pilot. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğuna eminim. Takımı daha ileri noktalara taşımak için bu güç birliğini kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum" ifadelerini kullandı.​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Prada

Şu mclaren Hakkinenden sonra hakkını verecek bi adam bulamadı o koltuğa.. Hamilton falan boş adam ^^

Yukarı Alt