Bro lar son zamanlarda bilgisayar açıldıktan bi kaç dk sonra ekran kapanıp ışığı yanıp sönmeye başlıyordu. kasayı açtım baktım ekran kartının fan ının dönmediğini farkettim tamir ettirmeye çalıştım ama olmadı bnde gittim yeni ekran kartı aldım sıfır ama sorun hala değişmedi ekran hala kararıyor ama bu sefer eskisine oranla biraz daha uzun süre bekledikten sonra kapanıyo bilgisayarın içini de temizledim, kablolara baktım onlarda takılı acaba neden olabilir fikri olan var mı işlemcinin altındaki termal macun bitmiş görünüyo ondan olma şansı var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Bilgisayarım da fan sesi eskisine göre daha yüksek çıkıyo sanki bir oyun açmışım da pc kasıyormuş gibi

Fan hiç mi çalışmıyor ? Fikrimce psu dan kaynaklanıyordur.

LED ekran
Fan ların hepsi çalışıyor sadece biraz daha yoğun çalışıyormuş gibi ses çıkarıyo

Termal macunu kontrol ettin ve yenilemeden geri mi taktın soğutucuyu?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
speedfan yükle , ısınma derecelerine bak.
3dmark yükle hepsini son ayarlara al bak bakalım ekran gidecek mi test sırasında.

Benim cpu fan dönmüyordu , bilgisayarcıya götürdüm , adam başlatma tuşuna bas çek bas çek yaptı , sonra uzun süre basılı tuttu, sonra bilgisayarı açınca fan dönmeye başladı.Statik enerjimi ne yüklendi demişti.

Belki sende de aynısı olmuştur.

Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:
speedfan yükle , ısınma derecelerine bak.
3dmark yükle hepsini son ayarlara al bak bakalım ekran gidecek mi test sırasında.
abi ekran kartı ile ilgili bi sorun oldugunu sanmıyorum çünkü ekran kartı sıfır daha yeni taktım son sürümünü fln yükledim

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
3dmark'ı ekran kartı için önermedim zaten , 3dmark bilgisayarının bütün bileşenlerini zorlar eğer ısındığı için kapanıyorsa 3dmark testini tamamlayamadan bilgisayarın kapanır.
Kapanmazsa sorunun başka bir şeyden olduğunu anlarsın.

Beyler işlemci den çok ses geldiğini farkettim baktım altındaki macun bitmiş sıfır yani gittim yeni macun sürdürttüm ama sorun hala aynı devam ediyo çıldırıcam artık ekran kartı da sıfır neden kaynaklanıyo yaw bu sorun :/

Yukarı Alt