!!! Apple Mail Kullanımı !!!

1.Adım
Mac OS işletim sistemiyle birlikte gelen Mac Mail uygulamasıyla e-postalarınıza erişmek için öncelikle sisteme e-posta adresinizle ilgili bilgileri girmelisiniz. Bu işlem için öncelikle Mail menüsünden Preferences seçeneğine tıklıyoruz.
- Resim Silinmiş.

2.Adım
Üst sekmelerden Accounts seçeneğine, buradan da yeni bir hesap eklemek için sol altta bulunan artı (+) işaretine tıklıyoruz.
- Resim Silinmiş.

3.Adım
Hesap Türü olarak POP, Hesap Açıklaması'na e-posta hesabınızla ilgili herhangi bir açıklama, Tam Ad kısmına e-posta gönderiminde görünmesini istediğiniz adınızı ve son olarak E-posta Adresi'neyse e-posta adresinizin tamamını yazıyoruz.
- Resim Silinmiş.

4.Adım
Gelen Posta Sunucusu adımında sunucu adresi olarak mail.extraloob.com adresini, kullanıcı adı bölümüneyse e-posta adresinizin tamamını yazmalısınız.
- Resim Silinmiş.

5.Adım

Gelen Posta Güvenliği adımında Kimlik Doğrulama kısmında Parola'yı seçiyoruz ve SSL (Secure Sockets Layer) Kullan seçeneğini işaretsiz bırakıyoruz.

- Resim Silinmiş.

6.Adım
Giden Posta Güvenliği adımında sunucu adresi olarak mail.extraloob.com yazıyoruz ve Kimlik Doğrulaması Kullan seçeneğini işaretliyoruz.
Kullanıcı Adı kısmında e-posta adresinizin tamamını yazdığınıza emin olunuz.

- Resim Silinmiş.

7.Adım
Tüm işlemleri bitirdiğinizde son olarak karşınıza Hesap Özeti çıkacaktır. Biraz önce yaptığınız tüm adımların doğru olduğunu tekrar kontrol edip, Sürdür butonuna tıklayınız.
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt