s.a arkadaşlar Nvidia 8600 gt ekran kartı aldım yarın gelicek diğer sistem parçalarının özellikleri

2,4 celeron(R) eşki işlemcilerden :D

512 mb ddr2 667mhz ram

şuan 64 mb ekran kartı paylaşımlı

8600 takınca bilgisayarım 0 kasma mı olur yoksa yine ramdan kasarmı yorumlarınızı beqliyorum

sen bence işlemciyi değştir ekran kartını değiştirdiğin ii olmus ama bence işlemciyede değiştir yine oyunlarda kasar ama

Aldıgın ekran kartın Ram inden büyük mü küçük mü aynı ise gene aynı kasmayı yapabilir. İşlemcin kötü. Onuda intel alabilirsin, Sonra ram slot larını doldur 2 tane 1gb lık ile 2gb ram 1gb ekran kartı 2.00 işlemci ! var bende suan 3 tane sro 1 tane knight acıyorum hala 0 kasma. Yani bideşey var işlemcin ekran kartını desteklemeye bilir. İşlemcine göre alsaydın. Kafaya göre ekran kartı almaz her zaman işe yaramaz.

yotumlar için tşkler ancak şuan dediklerini almaya pek uygun değilim :(

Hocam bu ekran kartı bu sisteme çok gelir yaf. İşlemci gerçekten dökülüyor.Öyle olağan bir faydası dokunacağını sanmıyorum. Müsait olduğun bir zaman sen Sistemini komple yenile derim. İşlemci çok kötü gerçekten.

işlemci yeterli. adam crysis bile oynar bunda. Ama ram den çok sorum çekersin. Onu 2 veya 3 e ükselt. 4 e yükseltme çünkü okumaz. 1 Gb fazladan para ödemiş olursun.

drotalion demiş ki:
drotalion demiş ki:
işlemci yeterli. adam crysis bile oynar bunda. Ama ram den çok sorum çekersin. Onu 2 veya 3 e ükselt. 4 e yükseltme çünkü okumaz. 1 Gb fazladan para ödemiş olursun.
Bu işlemci ile crysis'i açarsın ama oynayamassın.Arkadaşı yanlış bilgilendirmeyelim. Alır falan CD i sonra çok üzülür oynayamayınca^^

kendin yazmışsın kendin alıntı yapıp cevaplamışsın nasıl oluyor :D

Zaten crysiz oyununu oynamıyorum ben

Fifa 2008
NedForSpeed
TocaRaceDriver3
SRO
sadece bu oyunları oynuyorum
zaten crysiz aklımdan bile geçirmedim
malesef anakartım sadece cleron we p4 destekliyor :(
yeni pc en az 3-4 yıl sonra ac gerçekler bunlar :D
yaw bide işlemciyi öle yerden yere vurmuşsunuzki öle gerçekten ama yeni gelecek ekran kartının hiçbir faydası olmuyacak gibi konuşsunuz umarım öle olmaz yarın görücem artık :D

ne oluyor ya :S :D
titus senin yazını nasıl oluyorda ben yazıyorum xD

ha bu arada crysis oynanır ama:
en köt grafik seviyesi.sonuçta işlemciye burada aşırı fazla görev düşmüyor. Birde Crysis in tek ilemci ile iki işlemci arasında o kadar fazla bir performans farkı göstermediğinide bildiririm. yani: 3 Gb ram, bu işlemci birde yeni grafik kartı crysis i takılmadan oynaaya yeter.

Ortalık harbiden karışmış. Kimin ne yazdığını halen anlamadım ^^.
8600GT almayı düşünüyorsan beklemeni öneririm. Şu an ekran kartı rekabetinde fırtınalar kopuyor.
Ama sen yine gidip 8600GT alırsa birkaç "HAFTA!" içinde kesinlikle değiştirmeyi düşünürsün.
Sana önerim beklemen ve "4850" alman.F/P kartı olacaktır muhtemelen.

Son olarak aldığın kart sisteme katkı sağlar, ama dediğim gibi kısa süreli bir kart. Nvidia'nın "8400-8500-8600" serisinden Amd-Ati 'nin de "2400-2600" serilerinden uzak dur. Ne varsa yeni nesil kartlarda var. :wink1:

PS: İşlemcin benimkiyle aynı. Senin Ram'i minumum "1 GB" yapman lazım.
Sen benim "128 MB" kullandığıma bakma :D

birinin 8600 GT istemesi, onun 8800 serisinden veya 9 serisinden haberinin olmadığı, veya bütçe yetersizliğinin olduğu anlamına gelir. 1. seçeneği eledik.

Arkadaşım, bütçe yetersizliğinden yola çıkarak sana tavsiyem, harbidende birkaç hafta beklemen.Değiştirmek isteyeceğinden değilde, 8600GT li bir PC test etmişliğim var.

Nvidia ile ATI şu anda baya büyük bir rekabete girdiler, sana tavsiem bekle ve kendine 70-80% daha iyi sonuçlar bile verebilen bir 8800 GT veya dahada iyisi 8800 GTX al. daha iyisi varken neden daha kötüsünü alasın???

Şimdi gelelim neden illa nvidia. Bir ara tartışıyorudk bunu. İlker ATI demiş, bende Nvidia diyorum, seçim senin. Ben sana iyi yanlarını söylerim olur biter.

Nvidia, kendi için bir sürücü sistemi geliştirdi. İçinde karta dolaylı yoldan olmamak suretiyle girbileceğin yollar olan kodlar var. Bu sayede oyun üreten firmalar, bu code ları kullanarak oyun Nvidia kartlarda daha iyi sonuç vermesi sağlanıyor. Farkettiysen, bazı oyunların başında girer girmez NVidia yazar. Bu o oyunların NVidia kartları ile ÇOK daha hızlı çalıştıklarını gösterir.

ATI Kartlar, kendisine aşşağı yukarı aynı performanstta olan NVidia kartlardan çok daha ucuzdur. ATI üretici firma, NVidia gibi yapmadığı için tabi ekran kartına giden yol 30-40 kata kadar uzuyor. Araya hesaplamalar falan giriyor ve kendisinden daha kötü olan Nvidia ekran kartı, aynı oyunda ATI kartından kat ve kat daha iyi sonuç veriyor.

Sonuç: Oyun oynarım,arada sırada film izlerim, diorsan: NVidia
Film makinasıdır bilgisayarım, nadiren oyun oynarım, tek oyunum SRO dur ATI
MSN de chat ten başka bir işe yaramaz bu bilgisayar hiçbirşy alma.

Şahsen bende ws lcd 19" LG monitor , 8800GTS de ekran kartı var. Sistemden gayet memnumum. Zaten WS ekranda Film izlemenin keyfi başka olur.Oyunlara gelincede kullandığım yardımcı programlar sayesinde çok harika performans alıyorum. Bilgisayarın desteklemedi oyun çıkmadı henüz piyasa

Journalist

Aileden
bak sana şunu tavsiye ediyim en az 20sene kullanırsın tahminim piyasanın en iyisi sayılır

Marka ZOTAC
Ürün Kodu ZOTAC_GTX280_1GB
Özellikler
VGA Chipset Markası:NVIDIA(ATI de iş yok)
VGA Chipset Modeli:GTX 280
VGA Slot:PCI Express 2.0
RAM Kapasitesi:1024MB( :thumbsup: )
Bellek Tipi:GDDR3(DDR2 Bilgisayarlara uyum sağlar)
Bellek Hızı:2214Mhz(Dehşet Bişey)
Bellek Arayüzü:512 Bit( :thumbsup: )
Çekirdek Hızı:602Mhz
Stream İşlemci:240(bu ne işe yarıyo bende bilmiyom :mrgreen: )
Shader Hızı:1296Mhz
Monitör Bağlantısı:DVI

E bu kadar iştahınızı kabarttıktan sonra birde fiyatını yazıyımda iştahınız kursahınızda kalsın :mrgreen:
1.050-1.150 Ytl arası piyasada bulabilirsiniz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

GTX 280 zodac :D

kardeş arkadaş oyun oynamak istiyor. Bu ekran kartıyla oyun oynamak istersen tam olarak bir performans yakalayamazsın. Bu çizimci,tasarımcı ekran kartıdır. Bunda belli başlı ev kullanıcılarının işine yaramayacak ve bu yüzdende ekran kartınıda dahil olmak üzere bilgisayarın çoğu parcasını yavaşlatacak kodlar vardır. Bunları biyorum çünkü abimin iş yerinde çalıştığı makinadada aynısından var. 20 seneyi bırak 2 sene götürmez bu ayrıca. Yeni teknolojiler çıkıyor 45 nanometre chipler gibi...

Daha yeni çıkmış kartları almak şuanki pozisyonda en aptalca hareket olur.
8800GTS alanları hatırlayın, ellerinde patladı. Üzerine de 8800GT çıktı, oturdular yerine.

Onun için hem geriye hem de ileriye dönük bir kart tercih edebilirsin.

Yukarı Alt