HurRicanEmJ demiş ki:
2048 ram siparis ettik pazartesı taktırcam 2.00 islemci 256 ekran kartı 2048 ram le rahat rahat 2 cliend acabılırım demi ?
ekran kartının markası / modeli ne ?

yav aynı şey bendede var 256 ekran kartı 1 gb ram var işlemcide amd 300 400 mhz ama bende 2 çar açamıyorum hadi onun işlemciden benimki neden açmıyor :D

Bu Sorun bndede var

Pc bilgileri

Microsoft Windows XP
Professionel
Version 2002
Service Pack 2

Pcnin Adı

bi numara

Bilgisayar

Intel(R)
Pentium(R) 4CPU 2.66GHz
2.68GHz, 1,50Gb Ram

Ekran Kartı Bilgileri

Yonga türü: ATI display adapter ( 0x7147)
DAC türü: Internal DAC( 400MHz )
Bellek Boyutu: 1024 MB
Bağdaştırıcı Dizesi: Radeon X1550 Series
Bios Bilgileri bi numara

2 Sro açıorm azcık arada donma oluyor ama ben 3 sro açmak istiorm, pcde ii gibi geliyor ama olmuo pcden de anlamıorm yardım :S

Lord_Shadow demiş ki:
yav aynı şey bendede var 256 ekran kartı 1 gb ram var işlemcide amd 300 400 mhz ama bende 2 çar açamıyorum hadi onun işlemciden benimki neden açmıyor :D

İş kartın raminde bitmiyor..

@soner12

işlemci :wink1:

Nasıl yani ben pcden hiç çakmıyorum :( yardm edin ne yapmam lazım pcnin daha iyi performans saglaması için ?

ben 512 ram ve 128 ekran kartıyla kasıntısız iki silkroad acıyorum.. yapılması gerekenler

1) Ccleaner die bi program var yükle pcdeki gereksiz dosyaları sil, kesin hatalar vardır pcde onları düzelt
2) Tuneup isimli bi program var bunu yükle kayıt defterini düzelt
3) hdd birleştirmeyi calıstır tamamen birlestirilinceye kadar pc de hiç bisey yapma
( bunlar pc nin en iyi sekilde performans vermesi için gerekli ben bu sekilde yaptım=) )
4) HDD hızlandırıyoruz: başlat>çalıştır kısmından "sysedit.exe" yazıyoruz.Karşımıza çıkan menulerden System.ini penceresini ön plana alıyoruz ve buradaki satırların arasından [386enh] yazan satıra geliyoruz.Bunun hemen bir alt satırına geçip (boş bir satır yaratarak) "Irq14=4096"yazıyoruz ve kaydetip makinamızı restart ediyoruz.
5) Daha fazla işlemci gücü=Başlat-Çalıştır-Aç satırına:"Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks" yaz ve tamam.
6) başlat>çalıştır>regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM>CurrentControlSet>Control>PriorityControl anahtarına ulaşın. Boş bi yere sağ tıklayıp yeniden DOWRD değeri deyin ve isim olarak IRQ8Priority verin.. oluşturduğunuz bu DOWRD değerinin değerini 1 yapın.
7) başlat>çalıştır>regedit> HKEY_CURRENT_USER>control panel>destopa tıkladııgnda sag tarafta acılan pencerede menushowdelay var onun degerini 400 den 0 yap
8) bilgisayarımı sag tıkla>özellikler>gelişmiş>performans>ayarlar>gelişmiş>degiştir> orda iki kutu olcak sayılar yazar.. üstekini silip asagıdakinin aysını üste yaz>yan tarafındaki ayarla tusu>tamam tusuna bas ve pc yi tekrar resetle göreceksiniz pc nin performansı nasıl artıyor=)

sistem dosyasınde degişiklik yaparken eger hata yaparsanız pc nin performansı artacagına cortlar=) mesuliyet kabul etmem benden söylemesi bu yazdıklarımı tam anlamıyla yaparsanız pcnin performansı artar benim gibi 512 ram ve 128 ekran kartıyla kasıntısız acarsınız iki çarı=)

Yukarı Alt