12 numarayı giyecek
'Futbol yaşamım bitince kulübümde görev alıp almamam önemli değil' diyen Alex, taraftarlığının ömür boyu süreceğini, hatta gelip maçları bile izleyeceğini söyledi.

Sarı-Lacivertli ekibin kaptanı Alex de Souza, taraftarların Fenercell hatlı telefonları aracılığıyla sorduğu sorulara http://www.fenercell.tv’de yaptığı ‘canlı chat’le cevap verdi. Fenerbahçe’nin sevdası olduğunu belirten Brezilyalı, futbolu bıraktığında, kulübünde başka bir görev verilip verilmemesine bakmaksızın Fenerbahçe taraftarlığının yaşamı boyunca süreceğini dile getirip, “Hatta gelip maçlarını bile izleyeceğim” dedi. Yıldız futbolcunun sorulara verdiği cevaplar şöyle:

‘Lefter’le konuşmak isterim’

* Fenerbahçe tarihinden Lefter’le biraraya gelerek konuşmak isterim. Bu kulüp adına en büyük isim diyebiliriz. Bir gün bu fırsatı yakalayabilirsem mükemmel olur. Başkanımız Aziz Yıldırım takımına, camiasına aşık. Onların çıkarı için her şeyini harcıyor.

* Ailece Türkiye’de olmaktan mutluyuz. Türk olmayı düşünüyorum, hatta Başkan’la da konuştuk. Ama kanunlar nasıl, bunu bilmiyorum. İmkanı varsa, seve seve olurum. Büyük kızım Maria kendini Brezilyalı’dan çok Türk hissediyor. İstiklal Marşı’nı söylüyor. Dil açısından geldiğim zamanki sıkıtıları artık yaşamıyorum, çünkü belli bir noktaya getirdim.

* En üzüldüğüm maç, şampiyonluğu kaybettiğimiz sene 5-3 mağlup olduğumuz Manisaspor maçı. O maçtan sonra şampiyonluk adına büyük yara aldık. En fazla sevindiğim maç ise, Zico döneminde deplasmanda Beşiktaş’ı 2-1 yenmemizdi.

* Fenerbahçe’yi tanımamış olsaydım, Türkiye’de herhangi bir takımda oynardım. Ama Fenerbahçe’yi gördükten ve tanıdıktan sonra, artık hiçbir Türk takımında forma giymeyi düşünmüyorum. Burada kaptan olmak mükemmel bir duygu. Ağır yükümlülükleri var, baskı var, ama değer. Fenerbahçe her açıdan bir dünya kulübü.

* Hem Türkiye’de, hem de Avrupa’da nasıl bir derece edeceğimiz hakkında yorum yapmak için erken. Ancak iki kulvarda da iyi başladık. Başarmak için gücümüz var mı, evet var.

‘En iyi yabancı Tabata’

* Bu sezon ligde gol kralı Güiza olur. Başka transfere gerek var mıydı, bu benim işim değil. Ama bir sağ bek olabilirdi. Çünkü Gökhan Gönül’ün olmadığı maçlarda sıkıntı yaşadığımız bir gerçek.

* Takımda uzun süre oynadığım için herkes ilişkim var. Ama şu anda en yakın olduğum Bilica. Takımda grupçuluk yok, sadece birbirini daha yakın hisseden oyuncular var. Carlos, ben, Semih, Emre, Volkan sık sık bir araya gelip, fikir alışverişinde bulunuyoruz.

* Ligdeki en iyi yabancı Tabata. Carlos’un ayrılıp ayrılmayacağını bilmiyorum, çünkü bana söylemedi. Ama kontratı sürdüğüne göre bana göre devam edecek.

* Pele’yi oynarken izleme şansı bulamadım, ama Maradona’yı seyrettim. Fantastik bir oyuncu. Ama babamın ve diğer akrabalarımın söylediğine göre Pele gibisi gelmemiş.​

Fanatik ^^

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Güzel bir söyleşi mantıklı cevaplar vermiş vede büyük fenerbahçe aşkını tekrardan ortaya koymuş.

Yukarı Alt