Takımı
Galatasaray

Türkiye Cumhuriyetinin banisi, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir." fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz.

Pencereden baktığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü,birileri yaşadığınız günlerin bedelini ödediği içindir
O yüzden biz ;
79 yıldır konuşmayan adamı her gün konuşandan daha çok dinleriz..
Çünkü ;
Atatürk’ü öğrenerek büyümüş bir çocuğa masallardaki kahramanları inandıramazsınız.

• Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.
  • Bu millet, tarihini iftiharla doldurmuş bir millettir. Türk milletinin geleceği, bugünkü evlatlarının doğru görüşü, yorulmak bilmez çalışkanlığı ile büyük ve parlak olacaktır.
M.Kemal Atatürk.

Filli Boya 10 Kasım Reklamı;

Zülfü Livaneli Yiğidim Aslanım;

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bugün izlenecek güzel film , "Osmanlı Cumhuriyeti". Atanın değerini çok iyi bir şekilde anlatıyor. İzlemediyseniz kesinlikle izleyin derim.

Tauriel

Öğretiyorum
Çok yaşa Mustafa Kemal.
(Bu arada sadece Atamızı analım,bence siyaset yapmayalım.)

Takımı
Besiktas
Her sene bugün saat 08.30 civarı kalkıp burada ki Cumhuriyet meydanına giderim anma törenine katılır,birkaç konuşmayı dinler ve evime dönerim.Ancak her sene o törene katılan insan sayısı biraz daha azalır,istiklal marşı dudak oynatmadan okunur ve kalabalık dağılır.Sanırım istiklal marşını en son ilkokul dönemlerinde içten ve hissederek okuyan insanlarla bir arada olmuştum,sonrasında ise hiç o istekli havayı bulamadım törenlerde.

Yukarı Alt