1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

ZyXEL'den 3G destekli ilginç çözümler!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  ZyXEL'den 3G destekli ilginç çözümler!

  İletişim konusunda en deneyimli üreticilerden birisi olan ZyXEL, Türkiye'de 3G iletişim standartına merhaba demek üzere olduğumuz şu günlerde, 3G destekli bir dizi ilginç router duyurmuş durumda. Firmanın yeni ürünlerinin ana özelliği, kablolu bağlantı olanağının olmadığı yerlerde, 3G üzerinden bağlantı kurarak sağladıkları internet erişimini kullanıcılara dağıtabilmeleri. Yani ürünler bir anlamda router özellikli ADSL modemin yaptığı işi, ADSL yerine 3G kullanarak yapıyorlar. 3G bağlantısı özelliği dilerseniz yedek bağlantı olarak da ayarlanabiliyor, bu durumda kablolu ana internet bağlantısı kesilirse, router 3G üzerinden yedek bağlantıyı devreye sokarak iletişimin aksamasını önlüyor. Hatta yük dengeleme yöntemiyle her iki bağlantı aynı anda aktif olarak kullanılabiliyor.

  Yeni ürünlerden ilki bireysel kullanıma yönelik ve NBG410W3G adını taşıyor. Bu ürün, üzerindeki dahili 3G/EDGE/GPRS modülüne SIM kartı takılarak GSM şebekesi üzerinden internete açılabiliyor. Cihazın erişim noktası özelliği, sağlanan internet bağlantısının kablosuz olarak paylaştırılabilmesini sağlıyor, ayrıca kablolu paylaşım için cihaz üzerinde 4 adet 100 Mbit port da var. Router'ın arayüzünü kullanarak, 3G üzerinden kurulan bağlantının bütçenizi yıkmasını önlemek için zaman ya da trafik temelli sınırlandırmalar koyabiliyorsunuz.

  Diğer router ise daha çok firmaları hedefleyen ZyWALL 2WG, daha gelişkin bir cihaz. Internet bağlantısını kablosuz ya da üzerindeki 4 adet 100 Mbit portla kablolu olarak paylaştırabilen bu router, kablolu ana bağlantı için yine 100 Mbit bir bağlantı kullanıyor. Router, üzerinde bir PCMCIA kart yuvası taşıyor. 3G bağlantısı, bu yuvaya takılan farklı özellikle kartlarla sağlanıyor. Router ayrıca VPN ve içerik filtreleme olanaklarına sahip. Ayrıca ürünün yönetim yazılımı, kurumsal kullanıcıların tek merkezden yönetim ihtiyaçlarına göre tasarlanmış.

  [​IMG]