1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

ZyXEL NSA-220'yi güncelledi


 1. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ZyXEL’in ev ve ofis kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği NSA-220 Plus Medya Sunucusu, zengin ve güçlü özellikleri ile hayatımızı kolaylaştırırken aynı zamanda renklendiriyor.

  [​IMG]

  Sahip olduğunuz tüm dijital medya arşivinizi saklayarak paylaşmanıza ve yayınlamanıza yardımcı olan cihaz, gelişmiş güç yönetimi özellikleri ile de siz uzakta olsanız bile arşivinize eklemek istediğiniz film, müzik, resim ve diğer multimedya dosyalarını belirttiğiniz zamanlarda indirebiliyor. DLNA 1.5 uyumlu olan NSA-220 Plus bu standardı destekleyen tüm multimedya cihazları ile uyumlu çalışabiliyor.

  Dünyanın lider bağlantı çözümleri ve teknolojileri sağlayan şirketi olan ZyXEL’in gelişmiş özelliklerle donatılmış NSA-220 Plus ürünü, Türkiye pazarında yerini alıyor. Bu yeni ürünle ZyXEL, NAS (Network Attached Storage) olarak bilinen, ağ üzerinde çoklu kullanım için tasarlanmış depolama çözümleri ailesini de genişletmiş oldu. Sadece veri depolama ihtiyacı için değil, çoklu paylaşım, kimlik doğrulama, veri şifreleme, veri yedekleme işlemleri için de kullanılan NSA serisi ürünler ev, küçük ve orta ölçekli kurumlara hitap ediyor.

  NSA-220 Plus ile birbiriyle konuşabilen dijital bir ev
  DLNA 1.5 sertifikasına sahip olan NSA-220 Plus, böylece bir medya sunucusu olarak farklı türdeki ve markalardaki dijital cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Bu sayede DLNA uyumlu cep telefonu, HD TV, medya oynatıcı ve PDA gibi cihazlar NSA-220 Plus üzerindeki video, resim ve müzik gibi dosyalara ulaşarak ev ve ofisleri adeta dijital bir eğlence merkezine dönüştürüyor. NSA-220 Plus sahip olduğu Bittorent P2P dosya transfer yazılımıyla kullanıcının cihazına indirmekte olduğu tüm dosyaları kontrol edebilmesini sağlıyor. Bilgisayar kapalıyken bile seçilen dosyaları indirebilen NSA-220 Plus, bu işlemi kullanıcının tercih ettiği hafta, gün ve saat aralıkları ile sınırlandırabiliyor.

  Kullanıcı dostu tasarım
  ZyXEL NSA-220 Plus’ın çift sürücü yuvasına (Dual-Bay) sahip tasarımı, kullanıcıya ihtiyacı kadar disk alanını kullanmaya ve çeşitli disk yapılandırma özelliklerinden faydalanmaya imkan veriyor. Kullanıcının ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış olan NSA-220 Plus’ın bu yönde sahip olduğu özellikler biri ise Raid 1, Raid 0 ve JBOD disk yapılandırma seçenekleriyle hız ve güvenlik opsiyonlarını ayarlayabilme imkanına sahip olması. Önceden tanımlanabilen cihaz açılış ve kapanış zaman ayarı, P2P veri aktarımı için sunduğu IP filtreleme ve tek tuşla anında yedekleme ve dosya senkronizasyonu gibi özellikleri ise NSA-220 Plus’ın diğer kullanıcı dostu özellikleri arasında yer alıyor.

  Gelişmiş güç yönetimi özellikleri
  ZyXEL NSA-220 Plus, güç yönetimine imkan veren özellikleriyle işlemlerinizin durmasına ya da yarım kalmasına izin vermeyerek kontrolü elden bırakmıyor. Elektrik kesintisi olduğunda tekrar açılma, kapalı kalma ve eski durumu muhafaza etme opsiyonları sayesinde NSA-220 Plus, kullanıcıların uzaktan cihaza müdahale etmesine gerek kalmadan yarım kalan dosya transferlerinin kaldıkları yerden devam etmesini mümkün kılıyor.