1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Zorla reklam izleyeceksiniz!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Apple herkese zorla reklam izletecek!

  Apple kafaları karıştırdı: Beğenin ya da beğenmeyin, artık reklamları izlemek zorundasınız...

  Geçtiğimiz yıl içerisinde Apple sessiz sedasız bir şekilde bir patent başvurusunda bulundu. Fakat bu patent başvurusundan bu yıla kadar kimsenin haberi olmadı. Çok yakın zamanda ortaya çıkan başvurunun içeriği ise oldukça ilginç: Apple, müşterilerine zorla reklam izletebilmesine olanak veren bir uygulamanın patentini almış durumda!

  Alınan patente göre uygulama kullanıcının elindeki cihazda bir reklam gösterecek. Buraya kadar çok sıra dışı bir durum yok. Fakat reklamı gören kullanıcı, reklamı geçmek için özel bir tuşa basana kadar bu reklam görüntülenmeye devam edecek ve tuşa basmadan reklamı geçmek mümkün olmayacak. Apple'ın bunu ne şekilde ve hangi cihazlarda kullanacağı kesin değil ama akla ilk gelen kullanım alanları iPhone ve iPod gibi taşınabilir cihazlar.

  Günümüzde pek çok kişi reklamlardan çok da hoşlanmadığı için bu uygulama ilk bakışta itici gelebilir ama bu uygulamanın arkasındaki düşüncenin çıkış noktası aslında tüketicilerin yararına. Apple, alacağı bu tarz reklamlar sayesinde ürünlerinin son derece ucuza satılmasının ve hatta bedavaya dağıtılmasının önünü açabilecek.
   
 2. MrCrossover

  MrCrossover rank8

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Staples Center @ Los Angeles
  :mrgreen: