1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Zincir Yapımı..


 1. Renton

  Renton Öğreniyorum

  Kayıt:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  199
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Adım1: Her zamanki gibi ilk işimiz yeni bir layer açmaktır sonra Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz. Radius 75px önerilir.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Adım2: Layer kutusunda bu son eklediğimiz şekli gösteren ufak resmin üzerine CTRL tuşuna basılıyken fare ile birkez tıklayın. Böylelikle şeklimizin hepsi seçilmiş olacak. Ardından Select menüsünden Modify => Contract ‘ı açıyoruz ve 20px yapıyoruz.

  [​IMG]
  Şeklin 20px dışından atarak seçim yapmış olduk.
  [​IMG]
  Şimdi klavyemizden delete tuşuna basarak içini siliyoruz.
  [​IMG]
  Adım3: Zincirin bir halkasını oluşturduk şimdi efektlere ve yanyana dizmeye başlamadan önce bir de yan görünüşünü çizmemiz lazım. Yine yeni bir layer açıyoruz ve Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz.
  [​IMG]
  İlk şeklimizin olduğu layer’ı seçiyoruz ve sağ tıklayıp Blending Optirons ‘a giriyoruz. Şimdi işin en keyifli kısmına geldik. Efekt zamanı!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Eğer hiç bir detayı atlamazsak böyle bir sonuca ulaşıyoruz:
  [​IMG]

  Efektleri uyguladığımız layer’a sağ tıklayıp Copy Layer Style diyoruz ve yatay şeklimize de Paste Layer Style diyerek efekti ona da uygulamış oluyoruz.

  Adım4: Artık bundan sonrası biraz marifet gerektiriyor. Nasıl bir zincir oluşturacağınıza ve nerede kullanacağınıza bağlı olarak istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Diziliş bu şekildedir:
  [​IMG]

  Dediğim gibi bundan sonrası sizin marifetinize kalmış. İşte bir kaç diziliş örneği:
  [​IMG]