1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Zeytinburnu'ndaki 15 Yıllık Rüya Gerçek Oldu


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Zeytinburnu'nda Yaklaşık 15 Yıldır İnşaası Süren Buz Pateni Pisti, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Buz Pateni Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ortaklaşa Çabalarıyla Tamamlanmaya Çalışılıyor.

  Zeytinburnu'nda yaklaşık 15 yıldır inşaası süren buz pateni pisti, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Buz Pateni Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa çabalarıyla tamamlanmaya çalışılıyor.

  Yetkililer yoğun bir çalışmanın yaşandığı İstanbul Buz Pisti'nin 25 Eylül tarihinde hizmete girmesi için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti. 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'un, 15 yıllık hasretin ardından Eylül ayında buz pateni pistine kavuşacak olmasının da sporcular arasında sevinçle karşılandığı açıklandı.

  Açılışın Hemen Ardından Uluslararası Organizasyon


  İstanbul Buz Pisti, 15 yıl gibi uzun bir sürede inşa edilmesine rağmen, hizmete girmesinin hemen ardından uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

  Buz Pateni Federasyonu tarafından 14-18 Ekim 2009 tarihlerinde düzenlenecek Bosphorus Grand Prix'ine ev sahipliği yapacak olan İstanbul Buz Pisti'nin bundan böyle Türk sporunun hizmetinde olacağı açıklandı. Dünya Grand Prix'inin bir ayağı olan organizasyona şu ana kadar 33 ülkeden 111 sporcunun katılacağını bildirdiği Grand Prix'e 300 kişi uçak rezervasyonu yaptırdı.

  Yetkililer Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek olan Grand Prix'nin, buz pateni sporunun ülke çapında tanınması ve gelişimi için de büyük önem taşıdığına dikkat çektiler.