1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar


 1. LosTKnighT

  LosTKnighT Öğreniyorum

  Kayıt:
  23 Mart 2009
  Mesajlar:
  216
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
  Şehir:
  єχтяαℓσσв
  Apple ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Ekonomik krize ve analistlerin tahminlerine rağmen firma tarihinin en büyük karlarından birini açıkladı.

  Apple, tüm ekonomi analistlerinin tahminlerini boşa çıkararak tatil dönemi dışındaki en büyük karını açıkladı. 27 Haziran'da biten mali yılın ikinci çeyreğinde Apple 1,23 milyar $ net kar ettiğini duyurdu. Apple geçtiğimiz sene aynı dönemde 1,07 milyar $ kar etmişti. Firma bu dönemde 8,34 milyar $ ciro yaptı.

  Apple'ın açıkladığı rakamlara derinlemesine bakıldığında iPod satışlarında yaşanan gerileme dikkat çekiyor. Geçtiğimiz senenin ikinci çeyreğine göre %7 oranında düşen satışların yarattığı zararı ise iPhone fazlasıyla kapatıyor. İkinci çeyrek boyunca 5,2 milyon adet satılan iPhone, geçtiğimiz yıla göre %626'lık inanılmaz bir artış gösterdi.
  [​IMG]
  Apple yetkilileri iPod satışlarında yaşanan düşüşü beklediklerini, zaten bu beklenti sebebiyle iPhone ve iPod Touch üzerine yoğunlaştıklarını belirttiler. Geleneksel MP3 çalar kategorisinin birkaç yıl içinde yerini iPod Touch benzeri cihazlara bırakacağını söyleyen yetkililer buna kanıt olarak iPod Touch satışlarının %130 artmasını gösterdi.