1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Zehirli meyve suyunu içiremeyince...


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  21 yaşındaki İsmet Dündar'ı tinerle bayıltıp yaktılar.

  [​IMG]

  Adana'da, 21 yaşındaki İsmet Dündar'ı öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan 37 yaşındaki Nurettin Kızılkaya ile yeğeni 19 yaşındaki Ahmet Vahap Kızılkaya'nın, kurbanlarına önce zehirli meyve suyu içirmek istediği, içmeyince tinerli bezle boğup öldürdükleri iddianamede yer aldı.

  Sanıklar hakkında 'suç delillerini yok etmek amacıyla kasten öldürme ve kasten yangın çıkarma, bu suçlara yardım etme' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

  Reşatbey Mahallesi'nde geçen 11 Nisan'da, amca Nurettin Kızılkaya ile yeğeni Ahmet Vahap Kızılkaya'nın kontör satışı yapılan işyerinde çalışan İsmet Dündar'ı öldürdüğü olayla ilgili soruşturma tamamlandı. Tutuklu 2 sanık hakkında, 'Bir suçu gizlemek veya delillerini yok etmek amacıyla kasten öldürme ve kasten yangın çıkarma, bu suçlara yardım etme' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi. Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın iddianamesinde, korkunç olayın ayrıntıları yer aldı.

  Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nda servis işçisi ve sahne görevlisi olarak çalışan Nurettin Kızılkaya'nın, söz konusu işyerine kredi kartı borçlarına taksit yaptırmak için sık sık geldiği bildirilen iddianamede, borçlarından bir türlü kurtulamayınca da işyerini soymaya karar verdiği bildirildi. İsmet Dündar'a olaydan birkaç saat önce fare zehri karıştırılmış meyve suyu içirilmek istendiği belirtilen iddianamede, olay şöyle anlatıldı:

  "Maktul meyve suyunu içmeyince zanlı Nurettin Kızılkaya olay yerinden ayrıldı. Bir süre sonra Dündar'ın işyerinde yalnız olduğunu öğrenen zanlı, tekrar işyerine gitti. Kapıyı açan Dündar'ı tiner döktüğü temizlik beziyle ağzını ve burnunu kapatıp bayılttı. Daha sonra da çekmecelerde para aradı. Bu sırada Dündar ayılınca, bu kez tinerli bezle uzun süre ağzını ve burnunu kapatıp boğdu. Geride delil kalmaması için de Dündar'ın bulunduğu yerdeki koltuğu gazeteyle yaktı. Yanına yeğenini de alan zanlı, bir süre sonra işyerinin yanıp yanmadığını kontrol için tekrar geldi. İtfaiye araçlarını görünce de evlerine döndü. Eve giderken de yanlarında bulunan tiner ile işyerinin anahtarını portakal bahçesine attı. Maktul ile birlikte son görülen kişiler araştırıldığında yakalanan zanlıların üzerlerindeki tiner kokusunu bastırmak için aşırı derecede kolonya kullanmaları nedeniyle şüphelenilip, sorgularında suçunu itiraf etmişlerdir."  [​IMG]