Yüzde 51 değil, yüzde 100!
Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor kaynıyor, Beşiktaş'ta ise keyifler yerinde. Şampiyonluk yarışında 8. hafta sonunda liderin 12 puan gerisine düşen Kartal, farkı 4'e indirmiş durumda. Sezon başında övgü yağmuruna tutulan Cim Bom'a ise sadece 2 puan uzaklıktalar...

Daum zorda, Rijkaard sıkıntılı, Broos zaten gitti. Mustafa Denizli, bir kez daha, “Son gülen, iyi güler” filminde başrolde. 3-0’lık Fener zaferinin ardından Ada’nın yolunu tutan Denizli’nin gündeminde artık Manchester United var. Tek hedef; Avrupa’da da işleri yoluna sokmak.
İsabetli tahminleriyle sık sık gündeme gelen Denizli, Manchester sınavı öncesi yine iddialı konuştu: 'Bu takım Avrupa'da yoluna devam edecek, sezon sonunda da çifte kupasını koruyacak'

Teknik direktör Mustafa Denizli, Manchester United karşısında sahada galibiyet için olacaklarını söyledi. Bugüne kadar yaptığı iddialı tahminleri birer birer çıkan tecrübeli hoca, “Beşiktaş Avrupa arenasında mutlaka yoluna devam edecektir. Bunun için kalan iki maçımızı da kazanmak istiyoruz. Üst üste çok tempolu maçlar oynadık. Eksiklerimiz mevcut, ancak Beşiktaş gibi büyük bir takım mazeret üretmez, iş yapar. Biz de bunu gerçekleştiriyoruz. Ligde zirvenin iyice içine girdik, bundan sonra tek düşüncemiz herkesin önüne geçmek. Önemli olan sezon sonunda takımın nerede olacağıdır. Hep söylüyorum, fevkalede bir takıma sahibim ve bu ekip elinde bulundurduğu çifte kupayı sezon sonunda aynen koruyacaktır” dedi.

‘Tek hedef galibiyet’

Denizli, şöyle devam etti: “Futbolcularıma ‘artık ligi, derbiyi falan unutun, sadece Şampiyonlar Ligi’ni düşünün’ dedim. Rakibin gücü ortada. Bu ligin ‘final oynar’ denilen takımlarından biri, ama her şeye rağmen üç puan hedefliyoruz. Medyaya nasıl yansıdı bilmiyorum, ama rakibimiz yedek ağırlıklı kadro ile bile oynasa bu onlar için bir handikap oluşturmaz. Zaten çok önemli isimlere sahipler.”​

Yukarı Alt