Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

"İyi ki Beşiktaş'a geldim"
Beşiktaşlı futbolcu Yusuf Şimşek, futbol hayatını Siyah-beyazlı kulüpte noktalamayı düşündüğünü söyledi.

Tecrübeli futbolcu Yusuf, Siyah-beyazlı kulübün Yavru Kartal Dergisi Fun Club Üyeleri'ndan Efe Can Arslantaş ve Ece Gürkan'ın sorularını yanıtladı.

Soru-cevap şeklinde geçen söyleşi şöyle:

*Neden futbolcu olmayı tercih ettiniz?

Yusuf Şimşek: Küçüklüğümden beri futbol izliyordum ve futbolcu olmaya karar verdim. Yeteneklerim doğrultusunda da bu yönde devam ettim.

*Futbol yaşantınıza nasıl başladınız?

Yusuf Şimşek: Amatör bir takımda, 13-14 yaşlarında başladım.

*Takımda en çok sevdiğiniz arkadaşlarınız kimler?

Yusuf Şimşek: Bütün arkadaşlarımı seviyorum. Çünkü biz bir takımız.

Herkese eşit mesafede durmamız gerekiyor. Arkadaşlığımız gayet mükemmel.

*Beşiktaş'a gelişiniz biraz olaylı oldu. Seçimizdeki en büyük etken neydi?

Yusuf Şimşek: Büyük kulüp olması ve Mustafa Hoca'nın "Gelip bizimle oynar mısın?" demesi etkili oldu. İyi ki de Beşiktaş'ı tercih etmişim.

*Dünyada en çok beğendiğiniz futbolcular kimler?

Yusuf Şimşek: Geçmişte futbolu bırakan Zinedine Zidane ve Messi.

*Türkiye'nin önemli kulüplerinde oynadınız. Beşiktaş'ın diğerlerinden farkı nedir?

Yusuf Şimşek: Türkiye'de 3-4 tane büyük kulüp var. Ben Fenerbahçe'de de 3.5 sene oynadım. Büyük takımda olmanın birçok avantajı var. Tesis, şehir, basın, maddi ve manevi olarak bunları sıralayabiliriz.

*Ülkemizde en çok beğendiğiniz futbolcular kimler?

Yusuf Şimşek: En beğendiğim oyuncu Semih Şentürk.

*Mustafa Denizli'nin futbol yaşantınızda önemli bir yeri olmalı. Onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yusuf Şimşek: Mustafa Hoca'yla 2000 yılında Fenerbahçe'de çalıştık. Milli Takım'ı çalıştırırken de beni çağırmıştı iki defa. Daha sonra Manisa'ya gitti. Beni istedi ama olmadı. İran'a gitti, oraya da gidemedim. En sonunda Beşiktaş'ta buluştuk. Benim için yeri büyük. Baba olarak sevdiğim insanlardan biri.

*Kaç kez Milli forma giydiniz?

Yusuf Şimşek: 4 kez...

*Futbola başlarken hedefleriniz neydi? Bunları gerçekleştirebildiniz mi?

Yusuf Şimşek: Futbola başlarken hedeflerim üç büyüklerde ve Milli Takım'da oynamaktı. Bunları gerçekleştirdim.

*İnternet kullanımınız nasıl? Taraftar sitelerini takip ediyor musunuz?

Yusuf Şimşek: Açıkçası fazla internet kullanmıyorum.

*Beşiktaş'taki hedefleriniz neler?

Yusuf Şimşek: Türkiye Kupası'nı ve ligi kazanmak. Bunları gerçekleştireceğimize inanıyorum.

*Beşiktaş'ta oynarken attığınız ilk golden sonra neler hissettiniz?

Yusuf Şimşek: Bu yıl attığım ilk gol kupa maçında Ankaraspor'a attığım goldü. İlk defa bu sezon gol açısından kısırlık çektim. İlk golü atınca çok mutlu oldum. Bunu da hocamla ve arkadaşlarımla paylaştım.

*Bu sene için şampiyonluk şansımız nedir?

Yusuf Şimşek: Hiçbir şey yüzde yüz değildir. Ama biz şampiyon olacağımıza yüzde doksan inanıyoruz. Yüzde birlik bir pay bırakalım (gülüyor).

*Taraftarlarımızla ilgili düşünceleriniz neler?

Yusuf Şimşek: Bizim taraftarlarımız için söylenecek fazla bir söz yok. Ölüyü diriltebilecek kapasitedeler. Ben de onlarla buluşmaktan son derece memnunum.

*Milli formayı giymiş bir futbolcu olarak Türk futbolunun geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Yusuf Şimşek: Günden güne gelişme gösteriyor. Yurtiçinde ve yurtdışında güzel şeyler yapıyoruz. Biz mağlubiyeti kabul etmeyen insanlarız. Bu nedenle hedefimiz hep yukarısı.

*BJK Nevzat Demir Tesisleri için ne düşünüyorsunuz?

Yusuf Şimşek: Türkiye'nin en iyi tesislerinden birine sahibiz ve bu da büyük kulüp olmanın avantajlarından bir tanesi.

*Delgado ile aynı mevkiyi paylaşıyorsunuz. Onun hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Yusuf Şimşek: Kendisini kanıtlamış bir futbolcu. Ama onun farklı özellikleri var benim farklı özelliklerim var. Mustafa Hoca hangimize şans verirse elinden geleni yapacaktır. Amacımız Beşiktaş'ın iyi yerlere gelmesidir. Ne onun ne de benim hocamızın verdiği görevi kötüye kullanma şansımız yok.

*Mustafa Denizli'nin gelecek sene de takımın başında olmasını ister misiniz?

Yusuf Şimşek: Tabii ki hocamız takımımızın başında olacak. Ben de bunu çok istiyorum. Bizim onunla yapacak daha çok işimiz olduğunu düşünüyorum.

*Taraftarlarımızla iletişiminiz ne durumda?

Yusuf Şimşek: Açıkçası Beşiktaş'a transfer olduğumda biraz çekincelerim vardı. Ama ilk maçımda inanılmaz bir sevgi ve saygı gösterdiler. Beni kabullendiler. Onlara teşekkür ediyorum. Bunun karşılığını göstermek için sahada elimden gelenin en iyisini vermek zorundayım.

*Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?

Yusuf Şimşek: Eşimle ve kızımla değerlendiriyorum.

*Beşiktaş'ta şu ana dek gösterdiğiniz performansı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yusuf Şimşek: Açıkçası çok iyi bulmuyorum. Kendimden beklediğim bu değil. Daha fazla şeyler yapabileceğimi düşünüyorum. Önümüzdeki maçlarda Yusuf'un oynadığı gerçek futbol ortaya çıkacaktır.

*Önümüzdeki yıl Beşiktaş'ta oynamayı düşünüyor musunuz?

Yusuf Şimşek: Tabii ki... 1.5 yıllık kontratım var. İnşallah şampiyon oluruz ve hocamız da takımımızın başında kalır. Zaten futbol yaşantımı Beşiktaş'ta noktalamayı düşünüyorum.

*İnönü Stadı'na başka takımlarda oynarken çıktığınızda neler hissediyordunuz, şimdi neler hissediyorsunuz?

Yusuf Şimşek: Anadolu takımlarında olsun, Fenerbahçe'de olsun; İnönü Stadı'na korkarak gelirdik. Şimdi onların önündeyim ve benim oynadığım takımı destekliyorlar. Bu nedenle daha iyi şeyler yapmak zorundayım.

*Futbolcu olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?

Yusuf Şimşek: Hiç düşünmedim.

*Küçük taraftarlarımıza neler söylemek istersiniz?

Yusuf Şimşek: Öncelikle anne-babalarına çok saygılı olmalılar. Tabii ki herkes bir takım tutacak. Tuttukları takımı centilmenlik içinde, sahiplenerek ama fanatikliğe kaçmadan desteklemelerini istiyorum.

Yukarı Alt