Kayıt
4 Eylül 2008
Mesajlar
1.885
Beğeniler
0
Şehir
Cehennet
Yunanistan'dan Edirne'ye alışverişe gelen çok sayıda genç kız, Türk gelinliği alarak ülkelerine dönüyorİşletmeci Mehmet Tuncel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne'de gelinliklerin Yunanistan'a göre daha kaliteli ve ucuz olaması nedeniyle Yunanlı kızların gelinliklere büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Her yıl düğün sezonunda Yunanistan'dan gelen genç kızlara 100'ün üzerinde gelinlik sattığını anlatan Tuncel, şöyle devam etti:

''Özellikle Orestiada, Dedeağaç, İskeçe ve Gümülcine'den gelen genç kızlar, bazen hazır gelinlikleri bazen de beğendikleri katalog modellerini de yanlarında getirerek sipariş veriyorlar. Verilen modeller niteliğine göre 15 günde hazırlanıyor. Hazır gelinliklerde straplez yaka taşlı gelinlikler büyük ilgi görüyor.''

Tuncel, Yunanlıların kaliteli ürün ve uygun fiyatta aradığı gelinliği Edirne'de rahatlıkla bulabildiğini belirtti.

Yunanlıların yanı sıra Bulgarların da Edirne'den gelinlik ve abiye kıyafet alışverişi yaptığını vurgulayan Tuncel, ''Genelde Bulgaristan'dan gelenler ucuz gelinlik arıyorlar. Bulgaristan'da 1000 Avro olan gelinliği biz burada 200 Avro'ya satıyoruz. Yunanistan'da da durum aynı. Bizim gelinliklerimiz onlara göre çok ucuz ve kaliteli'' diye konuştu.

Gelinliklerde kumaş, model ve kullanılan taş sayısına göre fiyatların arttığını ifade eden Tuncel, 250 TL'den başlayan fiyatların 3 bin 500 TL'ye kadar çıktığını sözlerine ekledi
 
Yukarı Alt