1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yunan askeri dibimizde bitti!


 1. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe

  Yunan askeri tarafsız bölgeyi resmen işgal etti. Uzmanlara göre bu Türkiye için resmen büyük bir krizin tetikçisi!


  Yunanistan yine bir oldu bittiyle kimseye ait olmayan bir adacığı sahiplendi. Haberi önce Yunan basını duyurdu ama Yunan Genelkurmayı “gerçeği yansıtmıyor” diye yalanladı.

  Kanal D Haber’e ulaşan görüntüye göre, Yunan Genelkurmayı'nın açıklaması gerçeği yansıtmıyor çünkü Yunanistan, Türkiye'nin hemen dibindeki o adacığa asker yığmış hatta karakol ve gözetleme kulesi bile kurmuş.

  Yunan askerleri Türkiye'nin hemen dibindeki Kara Ada'da nöbetçi kulübeleri inşa etti. Adaya bir yunan bayrağı dikildi ve askerler için binalar yapıldı. Bununla da kalmadı, adanın etrafında devriye gezmesi için bir Yunan hücumbotu görevlendirildi.

  KARA ADA SAHİPSİZ!

  Kara Ada, Türkiye'nin burnunun dibinde, Antalya'nın Kaş ilçesinden gözle görünen Meis adasının 3 mil batısında, yüzölçümü bir kilometre kare. Burası "aidiyeti belli olmayan ada", yani İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yapılan Paris Antlaşması'na göre kimseye ait değil. Ne Türkiye toprağı ne de Yunanistan, zaten adada yerleşim de yasak ama Yunan askerleri adaya yerleşti bile!
   
 2. Leet1

  Leet1 olduser

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.797
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  Her yıl aynı sorun bir avuç nüfusları var zaten kesin arkalarında destekçileri varki her sene olay yaratmak istiyorlar..
   
 3. Optimus Prime

  Optimus Prime rank8

  Kayıt:
  5 Ekim 2008
  Mesajlar:
  8.385
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Evet,bu olay klasikleşti artık.