1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yüksek gerilim!


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Yüksek gerilim!
  İlk döneminde, “Heyecanı bitmiş” diyerek transferini istemediği Carlos'u, 2. gelişinde kadroda bulan Daum'un oyuncusuna karşı takındığı tavır ipleri gerdi.

  [​IMG]

  Christoph Daum’un Fenerbahçe’deki ilk dönemi. Bir gün Başkan Aziz Yıldırım, Alman hocaya, Roberto Carlos’u transfer edeceğini söyler. Real Madrid ve Brezilya Milli Takımı’nın yıldızının transferinin hocayı heyecanlandıracağını düşünen Yıldırım, beklemediği bir yanıtla karşılaşır: “Başkan, Carlos yaşlandı. Heyecanını kaybetmiş görünüyor. Faydası olmaz.” Bir süre sonra Daum’un görevine son verilir. Onun istemediği Roberto Carlos ise kadroya dahil edilir. Ve 2009/10 sezonunda yeniden Fenerbahçe’ye döner Daum. Aradan 3 yıl geçmiştir ve Daum’un “yaşlı” dediği Carlos kadrodadır.

  Bu kez kucağında buldu

  Aziz Yıldırım dediğini yapmış ve Daum’un istemediği Sambacı’yı almıştır. Ona da bu durumda Brezilyalı oyuncuyu oynatmak kalır. Ancak bu işte gönülsüz olduğu kısa sürede ortaya çıkar. İlk günlerden itibaren, “Çok iyi çalışıyor. Takımın en iyilerinden” türünde sözler sarfeder oyuncusu hakkında ama gönlü hiç de öyle söylememektedir. Bir süre sonra da ipler gerilmeye başlar zaten. Geldiği günden beri hiç ilk yarı sonunda oyundan alınmayan Sambacı, Bursa deplasmanında bu kaderi yaşar. Gerekçe sakatlığıdır. Twente maçından bir gün önce de oyuncusunun sakatlığı yüzünden oynayıp oynamayacağının belirsiz olduğunu açıklayan Daum, kendisini 11’e koyar. Ve 66’da yine oyundan alır. Bu duruma hiç alışık olmayan Carlos’taki müthiş form düşüklüğü dikkat çekerken, bunun hocasıyla yaşadığı sorundan kaynaklandığı kulaktan kulağa dolaşmaya başlar. Carlos’un şu günlerde, devre arasında ülkesine dönmek istediğini sık sık dile getirmesi, bu gelişmeye bağlanırken, takımdaki diğer Brezilyalılar’ın da yaşananlardan büyük rahatsızlık duyduğu iddia edildi.​