1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

YouTube'dan ilginç sürpriz!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  YouTube: Komik ve faydalı bir sürpriz.

  YouTube'da video aramayı son derece eğlenceli hale getiren bu gizli sürprizi çok seveceksiniz.

  Google, video portalı YouTube'a hiçbir belgede adı geçmeyen bir özellik ekledi. Ufak Flash uygulaması o an izlenen videoyla alakalı diğer klipleri grafiksel açıdan son derece hoş gözüken bir biçimde gösteriyor.

  http://www.youtube.com/watch?v=CYnSGTUU4P0 gibi herhangi bir YouTube videosunun linkinde "watch" kelimesi yerine "warp.swf" ifadesi yerleştirildiğinde (http://www.youtube.com/warp.swf?v=CYnSGTUU4P0) diğer videoları baloncuklar şeklinde sizin izlediğiniz videonun etrafına yerleştiren bir Flash uygulaması başlıyor. Fare imleci ile bir video önerisinin üzerine geldiğinizde uygulama, hangi filmlerin izlediğiniz videoya uygun olduğunu gösteriyor. Bu süreç neredeyse sonsuz seviyede devam ettirilebiliyor; tek limit belki de PC'nizin performansı olacaktır. Binlerce öneri baloncuğu ortaya çıktığında PC'nizin bir noktadan sonra pes ettiğine şahit olabilirsiniz.

  İstediğiniz videoyu bulduğunuzda üzerine tıklayıp aynı yerde videoyu çalıştırabiliyorsunuz. Video Flash uygulamasının üzerinde oynatılıyor ve arama sonuçlarınız kaybolmuyor. Bu yöntemle devasa YouTube arşivi içinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.