1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

YouTube yeni kanalını açıyor!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  YouTube'dan "Citizen Journalists".

  YouTube, açtığı yeni kanalla bir kez daha fark yaratıyor: İşte o kanal ve diğerlerinden farkı...

  YouTube'un yayın hayatına soktuğu en son kanal olan 'Citizen Journalists', "halkın gazetecileri" ya da "yurttaş muhabir" manasına geliyor.

  Canı isteyen herkesin araştırmacı gazetecilik veya paparazzilik deneyebileceği ve sonuçlarını yayınlayabileceği bir kanal burası. Cep telefonuyla görüntülenmiş amatör işi ama önemli her haber burada kendine yer bulabiliyor.

  YouTube buradaki içeriği alıp profesyonellere sunacak. Gerçek haber kanalları ve ajansları buradan içerik isteyebilecekler. Olay mahallinden çekilip YouTube'a yüklenen görüntüler böylece yasal bir şekilde televizyonlarda yer alacak. Video'yu çekip yükleyen, anında gelişen olaylardan insanları haberdar eden muhabir de ünlü olacak.

  Haberler teyit edilebilecek

  Zaten günümüzde profesyonel medyada yer alan içeriğin artan bir bölümü amatörlerin çektiği görüntü ve görüşlerinden oluşmaya başladı.

  Ancak içeriğin doğruluğunun teyit edilememesi en büyük sıkıntıyı oluşturuyor. Bu şekilde alınan haberlerin kaynakları güvenilir değil. Bu sistem sayesinde haber organizasyonları içeriğin kaynağını doğrulayabilecek.

  Bu kanal elinde haber videosu olanlar için büyük bir fırsat sunuyor. Sunulan içeriğin sahibi olarak hak ettikleri takdir ve üne, kullanıcılar bu şekilde kavuşabilecek.

  Huffington Post ve San Francisco Chronicle ve bazı Amerikan televizyon kanalları bu YouTube hizmetini test etmek için kayıt oldular bile