1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Youtube yasağı kalkıyor mu?


 1. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  [​IMG]


  Cumhurbaşkanı ile medyanın sorunlarını görüştüler
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde Medya Derneği üyelerini ağırladı. Dernek Başkanı Salih Memecan, görüşmede medyanın sorunlarını konuştuklarını belirtirken, Gül'ün bir çok meselede kendileriyle hemfikir olduğunu söyledi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Medya Derneği üyeleri ile Tarabya'daki Huber Köşkü'nde bir araya geldi. Görüşmeye Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salih Memecan, başkan yardımcıları Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu ile dernek üyeleri katıldı. Kabulden sonra açıklama yapan Dernek Başkanı Salih Memecan, ziyarette medyanın geleceğiyle ilgili konuların gündeme geldiğini söyledi. Medyanın genel durumu ve son teknolojik gelişmeleri değerlendirdiklerini anlatan Memecan, "'YouTube' ve 'Google' meselesini de konuştuk. Bu konuda daha önce de açıklaması olmuştu. Böyle bir yasağın olmaması gerektiği konusunda o da bizimle hemfikir." dedi.

  Bir gazetecinin, "İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın İsrail ajanı gazetecilerin olduğu yönündeki açıklamasının konuşulup konuşulmadığını" sorması üzerine Memecan, "Hayır konuşmadık. Bu açıklama insanları zan altında bırakıyor. Böyle bir şey varsa bunun hemen açıklanmasında yarar var." şeklinde konuştu.

  Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Gül, Tarabya Köşkü'nden Kalenderüstü Camisi'ne geçerek cuma namazını kıldı. Gül, namazdan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin Medya Derneği üyeleriyle yaptığı görüşmede YouTube ve Google'la ilgili konunun gündeme geldiğini hatırlatması üzerine Gül, şunları kaydetti: "Bu yasakların Türkiye'de olmaması lazım. Ama biraz bilgi istedim, acaba bazı mali konulardan dolayı mı onlar da kurallara tam uyuyorlar mı uymuyorlar mı? Bir tereddüt var diyorlar. Ama her halükarda bu işlerin halledilmesi lazım. Yasa gerekiyorsa yasa, o şirketlerin Türkiye'de şirket açmaları gerekiyor. Nasıl Almanya'da İngiltere'de yaptılarsa, bir yolu bulunmalı bir an önce bu işlerin bitmesi lazım. Türkiye bunları yasaklayan bir ülke olarak görünmek istemez."
   
 2. Rapp3R

  Rapp3R rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  569
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG] bununki kalkar yasak kalkmaz :D