1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Youtube Tahtını Devretti


 1. Mojito

  Mojito  

  Kayıt:
  3 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.690
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  -----

  YouTube'un tahtı devrildi: Yeni kral kim?

  Google'ın yıllardır en çok ziyaret edilen sitesi olan YouTube tahtını diğer bir siteye bıraktı.

  Sanal dünyanın hemen her köşesinde farklı bir konuda büyük bir rekabet yaşanıyor. Her site veya her servis kendine rakip gördüğü diğer site ve hizmetlerden bir adım önde olabilmek için durup dinlenmeden yarışını sürdürüyor. Muhtemelen bu rekabet en az Google'ı ilgilendiriyor. Çünkü dev firma elini attığı hemen her işte ya pazar lideri ya da o alandaki en büyük oyunculardan biri. Google açısından baktığınızda bundan daha ilgi çekici bir rekabet firmanın kendi içersinde yaşanıyor.

  Hangi Gogle hizmetinin daha popüler olduğu hangisinin daha çok kişiye ulaştığı konusu firma içerisindeki çalışanların daha çok ilgisini çekiyor. İnternet üzerinde trafik analizi yapan Hitwise adlı firmanın ölçümlerine göre şu anda Google'ın Gmail hizmeti YouTube'u geçmiş durumda. Pek çok kişi YouTube'un Google'a ait en popüler hizmet olduğunu düşünüyor olmasına rağmen Hitwise'ın rakamları YouTube'un ancak üçüncü sırada olduğunu gösteriyor. Son 12 ay içerisinde Gmail trafiğinin %70 artmış olması bu farkı yaratan en önemli etmen.

  Şu anda YouTube Google'a ait siteler arasında %927 ile oranla üçüncü sırada. Gmail ise %979'a ulaşarak ikinciliğe kuruldu. Birinci ise tahmin edebileceğiniz gibi %6832'lik büyük oranla Google'ın arama sayfası.
  Saygılarımla
   
 2. Prada

  Prada  

  Kayıt:
  31 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.342
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Playboy
  Şehir:
  St Etienne

  Şaka gbi ya adamların kendi kolları kapışıyor piyasada.. Gel gör ki parada yaramıyor zekada Google kurucularından olan Sergey Brin parkinson riski taşıyormuş..
   
 3. SilenTT

  SilenTT rank8

  Kayıt:
  18 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.549
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Hell

  google a söylencek söz yok zaten karşısında boynumuz kıldan ince ..
  google ın diğer sitelerle kıyaslanması bile saçma olur bence :rolleyes1: