1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

YouTube şart değil! İşte süper alternatif


 1. Quensis

  Quensis olduser

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.427
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  In Dem Kampus
  Türkçe dil desteği olan ve HD video gönderimine de izin veren DailyMotion, YouTube'a taş çıkartıyor.

  Euro 2008: DailyMotion'da en son videoları dahi bulabilirsiniz.


  YouTube'un kapatılmasının ardından uzun zaman geçti. Üstelik açılsa bile ertesi gün kapanacağı aşikar olan site'nin yerine bir alternatif seçenek şart olmuştu.

  CHIP Online sizler için bir araştırma gerçekleştirdi ve en iyi YouTube alternatifini buldu: DailyMotion. Türkiye dahil 25 ülke için kendi dilinde yayın yapan site aynı zamanda ülkemizde en çok ziyaret edilen 47. site.

  Sadece YouTube'un kapatılması değil, HD video portalı Stage6'in kapanması da kullanıcıları zor durumda bırakmıştı. DailyMotion HD desteği ile Stage6'e de alternatif olma özelliği taşıyor. Bu sayede siteye yüksek kaliteli videolar da yükleyebiliyorsunuz.

  DailyMotion'ın izin verdiği video uzunluğu ise 10 dakika olan YouTube'un aksine 20 dakika. Üstelik herhangi bir ücret vermeden, MotionMaker üyeliğinie geçerseniz sınırsız boyutta ve sınırsız uzunlukta videolar da gönderebiliyorsunuz. MotionMaker üyesi olmak için ise biraz yaratıcı videolar hazırlamanız yeterli.

  Sitenin kabul ettiği biçimler arasında MP4 (H264), MOV, WMV ve AVI biçimleri (birçoğu destekleniyor) yer alıyor. Çözünürlük ise 320x240, 640x480 veya 1280x720 ebatlarında ve saniyede 25 kare olarak kabul edilebiliyor.


  http://www.dailymotion.com/
   
 2. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Yakında bi Atatürk videosuda buraya koyarlar. Çıkar biri şikayet eder. Site yalan olur. Bu kadar basit^^