1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

' Youtube Git Gide Paralı Oluyor !


 1. Tequilla

  Tequilla Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.788
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  un Ne Oldugu Beni İlgilendirmez.-.-`

  Google tarafından satın alındıktan sonra bir türlü karlı hale geçmeyi başaramayan Youtube'da çok önemli gelişmeler var.

  Kullanıcılar tarafından siteye yüklenen videoların telif haklarını ellerinde bulunduran yayıncılarla sık sık sorunlar yaşayan Youtube bu durumu lehine çevirmenin yollarını arıyor. Bilindiği gibi özellikle video kliplere, filmlere ve dizilere ait videolar yüzünden yayıncı firmalar sık sık şikayette bulunarak bu içeriklerin Youtube'dan kaldırılmasını istiyorlar. Denetimlerini sıklaştıran Youtube yönetimi de bu tür binlerce videoyu her gün siteden silerek telif hakları yasasını çiğnememek için büyük uğraş veriyor. Buna rağmen bu kedi-fare kovalamacası her geçen gün artarak devam ediyor.
  [​IMG]
  Youtube'un 1.8 milyar dolar gibi uçuk bir rakamla Google tarafından satın alınmasından sonra bir türlü gelir modelini oturtamadığı ve reklam gelirlerinin işletme giderlerini karşılayamadığı biliniyor. HD videolara geçişle birlikte maliyetlerin arttığı da bir gerçek. Youtube'un yıllık zararının 300-400 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. İşte bu noktada para kazandıracak yeni yollar arayışı faturanın kullanıcılara çıkartılması yönünde ilerliyor.
   
 2. Quater

  Quater rank8

  Kayıt:
  10 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.062
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Saçmalık bence.Google dünyanın en büyük arama motoru kendi bi video sitesi açsa bunu tanıtsa youtube kadar tanınmış olmazmıydı.Bence bu basının uydurması google zarar yapacağı işe girmez diye düşünüyorum