1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

!! ..York düşesi bizim utancımızla ilgileniyordu... MEĞER!!


 1. F10diP|

  F10diP| rank8

  Kayıt:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Koordinatör
  Şehir:
  İnönü
  MEĞER, bizim devlet bakanı da İngilizlerin çocuk yuvalarını bir görmek istemiş; İZİN VERMEMİŞLER

  Düşes Ferguson’un engelli çocuklar merkezinde yaptığı ziyaretin ardından ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Devlet Bakanı Çubukçu’nun İngiltere’de aynı türdeki merkezi ziyaret etmesine izin verilmedi.


  [​IMG]

  Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun İngiltere’ye yaptığı son ziyarette engelli çocukların bakıldığı evleri ziyaret etmek istediği ancak İngiliz yetkililerin, “Çocuklar böyle ortamlarda duygusal ve aşırı davranışlarda bulunuyorlar” diyerek izin vermediği öğrenildi. York Düşesi Sarah Ferguson ile birlikte Türkiye’deki çocuk yurtlarında gizli çekim yapan ITV televizyonu ise Ankara’nın girişimlerinin ardından, Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı’ndan bir uzman ile önceki gün bir röportaj yaptı. ITV, skandal yurt görüntülerini bugün Tonight isimli programda, Türk yetkili ile yapılan röportajı ise Cuma günü yayınlayacak.

  DÜŞES’E DAVA YOLU

  ITV muhabirleri, Türk uzman ile yaptığı görüşmede, görüntülerdeki 2 çocuğun ellerinin neden bağlı olduğunu sordu. Türk yetkili ise çocuklardan birinin ellerini ısırarak kendine zarar verdiğini, diğer çocuğun da etrafındakilere zarar verdiği için ellerinin bağlandığını anlattı. Dışişleri Bakanlığı, gizli çekimlerin yayınlanmasını engellemek için hukukçulardan görüş aldı. Ankara, çekimlerde izin alınmaması nedeniyle dava açma seçeneğini değerlendiriyor.

  Yurtlarda yapılan gizli çekimler ise Ferguson’un, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan ile röportaj yapmak istemesi üzerine öğrenildi. Büyükelçilik ITV’den söz konusu görüntüleri istedi. Ancak, incelemeler devam ederken yurtlarda yapılan çekimler basına sızdırıldı.

  FERGUSON KRALİYET AİLESİNDEN DEĞİL

  Ankara, skandal görüntülerden haberdar olunca İngiltere nezdinde girişimlerde bulunarak görüntülerin yayınlanmasını durdurmak istedi. Ancak, Türkiye ile İngiltere arasında yaşanan krizde Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği yetkililerinin “Ferguson artık Kraliyet ailesinden değil. Biz karışamayız” dediği öğrenildi.

  Düşes’in amacı çocuklara yardım etmek

  İNGİLTERE’de yayımlanan Daily Telegraph gazetesi York Düşesi Sarah Ferguson’un Türkiye’deki yetimhane kavgasının ortasında kaldığını yazdı. Gazete, Ferguson’un devlete ait yetimhaneyle ilgili araştırmaya dayalı bir haber yaparak Türkiye’nin imajını karalamaya çalışmakla suçlandığını bildirdi. Düşes’in sözcüsü Kate Waddington, “York Düşes’i siyasi bir kişi değil. Bu nedenle de siyasi bir amacı yok. Bu yapılanların tümü sadece çocukların iyiliği içindir” şeklinde savunma yaptı. Düşesin Saray’daki yetimhaneye girebilmek için siyah peruk ve başörtüsü takmak zorunda kaldığı belirtilen haberde, “Yataklarına bağlanmış ya da bütün bir gün beslenmeden yataklarında bırakılan çocuklar” yer alıyor. Haberde sözcü İngiliz hükümetinin Türkiye’nin AB üyeliğine destek verdiği bir noktada yapılanın kamu çıkarına olduğunu savundu. Türkiye’nin üyeliğine verilen desteğin de Türkiye’nin insan ve çocuk hakları karnesini düzeltmesi şartına bağlı bulunduğunu öne sürdü.