Marilyn Manson, gerçek adıyla Brian Warner, 1969' da Canton Ohio'da epey dindar bir ortamda dünyaya geldi. Ufak tefek zayıf Brian hemen her gün mahallede ki çocuklardan dayak yiyordu. 8 yaşındayken komşusunun tacizine uğramıştı, ailesi de ona yardim amacıyla onu pahalı bir katolik okuluna gönderdiler. Bu sayede Brian daha da nefret edilen bir çocuk haline geldi. Her gün katolik dini üzerine dersler görüyor, çıkışlarda da dövülüyordu ve evde sapık bir büyükbabası vardi. Brian içinde biriken tüm öfke ve tepkiyle müziğe yöneldi.

Marilyn Manson'ın kısa hikayesi budur. Ama atladıkları -belki de bilerek- bir bölüm var...
Marilyn Manson dünyanın önde gelen simyagerlerindendir. Sayısını bilmediğim onlarca uluslararası toplantıya bu konuya vakıf olması istemi ile çağırılmıştır. Küçüklüğünde aldığı darbeler , onu kendi iç dünyasına kapatmış olduğundan her gün yaratıcılığını biraz daha geliştirmiş ve gerek hayatında , gerek şarkılarında onlarca inanılmaz olaya imza atmıştır. Şimdi ise evinde hergün ayrı ayrı resimler çiziyor. Son olarak ise , onun servetinin yanında belki önemi yok ama Posthuman Records'ın da sahibi ...
Marilyn Manson'ın evini merak edenler için ^^

Bu zekâ adamı neden şarkı söylüyor? Milyonlarca insan satanist olduğuna inanırken neden böyle bir açıklaması olmuyor?
Şarkılarında söylediği bazı cümleler var... Yakmalı , öldürmeli , akan kanını içmeli... Ve şarkının sonuna geldiğinde inceden bi laf... Tabi bunları yapan bir beyinsizden başkası değildir...

Bu tür kelime oyunlarını öğrendikçe daha da sevdiğim Marilyn Manson son bir oyunuyla çıktı karşıma...

Öncelikle , Tourniquet şarkısında ufak 2-3 oyun bulundu. Şarkının "şans eseri" equalizer ayarlarıyla oynanıp dinlendiğinde müzik sesi kalktı ve şarkının ortasında marilyn manson'ın 2 cümle laf söylediği duyuldu. Bunun üzerine tüm şarkı incelemeye alındı. Sesler ayrıştırıldı ve hatta şarkı tersten aynı yöntemlerle çalındı. Şarkı sonunda "This is my lowest point in vulnerability"/"Bu benim en savunmasız olduğum nokta" dediği anlaşıldı.
[youtube]2Bk270dSbhA&feature=related[/youtube]

Ardından , Coma White şarkısı bütün olarak terse çevrildi...
[youtube]kz-_k5ZbZSs&feature=related[/youtube]
Şarkının tüm sözleri tersten daha hırçın daha karanlık cümleler oluşturuyordu...

Ve son olarak , The Man That You Fear (Korktuğun Adam)terse çevrildi ki bu gerçekten zekânın ötesinde birşeyler gerektiriyordu. İşte o şarkının tersten çalınışı...

Başlangıcı : Lord Of Evil. Will You Use Your Fuckin Head? He's Over Us. Our Nation Is In Your Hands.

Şeytan lordu. Lanet kafanı kullanacak mısın? O hepimizden üstün -hepimizin üzerinde. Ulusumuz senin ellerinde...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Galatasaray
Hepsini okudum abi gerçekten bu adam çok akıllı.. tanımam etmem aslında ama okurken öğrendim nasıl bir kişilik olğunu.
Teşekkürler paylaştığın için

Bugüne kadar onu sadece bir sapık, dinsiz, manyağın teki olarak bilenler bunu görmeli :). insanların dış görünüşüne göre yorum yapmamak gerekiyormuş demek ki ^^

ps: ellerine sağlık pol :muck: gerçekten çok ses getirecek bir paylaşım bu :curtain:

AnatoliaFire demiş ki:
Bizim Nuri Alço da imam çıkar bakarsın. :popcorn:
Her pazar kilisede dua eden rahip zinadan da oldukça sık bahsediyormuş. Eğer bir kişi olur da zina yaparsa , 7 katman gök sallanır yer titrer diyip durmuş. Kiliseye yalnız gelen genç kadını kafasına koyan rahip bir gün dua bitipte herkes çıkınca kızı yanına çağırmış. Birlikte odaya gitmişler. Rahip başlamış kadını öpüp bi yandan da soymaya. Kız endişelenmiş "ama" demiş "rahip , hani 7 katman gök ve yer titrer demiştiniz?"
Rahip bi an çekilip cevap vermiş ; "üslubunu bilirsen değil yer gök , yorgan bile titremez"

Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
[GM]Polgara demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
Her pazar kilisede dua eden rahip zinadan da oldukça sık bahsediyormuş. Eğer bir kişi olur da zina yaparsa , 7 katman gök sallanır yer titrer diyip durmuş. Kiliseye yalnız gelen genç kadını kafasına koyan rahip bir gün dua bitipte herkes çıkınca kızı yanına çağırmış. Birlikte odaya gitmişler. Rahip başlamış kadını öpüp bi yandan da soymaya. Kız endişelenmiş "ama" demiş "rahip , hani 7 katman gök ve yer titrer demiştiniz?"
Rahip bi an çekilip cevap vermiş ; "üslubunu bilirsen değil yer gök , yorgan bile titremez"

Demek ki üslubu bilmek gerekiyormuş. :D

[GM]Polgara demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
:rolleyes1: Güzelmiş :D

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
[GM]Polgara demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
:lol: Herşey üslupta biter. :)

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Yanlız Marilyn i tebrik ediyorum yılmamış zorluklara karşı direnç göstermiş bu arada adamın tipine bakamadım kusura bakmayın tırstım

Bu adamın şarkıları hoşuma giderdi zaten ama böyle ilginç özellikleri olduğunu bilmiyordum.Çok güzel hazırlamışsın Pol sağol. :muck:

Yukarı Alt