FIFA tarafından efsanevi Macar futbolcu Ferenc Puskas'ın anısına 2009'dan beri düzenlenen ''Yılın Golü'' Ödülü'nü Fenerbahçe'nin Slovak oyuncusu Miroslav Stoch kazandı. Stoch, Spor Toto Süper Lig'de 3 Mart 2012 tarihinde Gençlerbirliği'ne attığı golle ödüle aday gösterilmiş, Neymar ve Falcao ile birlikte finale kalmıştı.

Ödülü alan Stoch, "Bana oy veren herkese teşekkür ederim. Tabii ki ülkeme ve takımım Fenerbahçe'ye çok teşekkür ediyorum" diye konuştu."GURUR DUYUYORUZ"
Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı şöyle konuştu: "Kendisini dün uğurlarken de söyledim şans senden yana olacak diye. Hem Fenerbahçe, hem de kendisi için iyi olacağını dile getirdim. Fenerbahçe için büyük bir gurur. Bir Fenerbahçe futbolcusunun bu ödülü alması gurur vereci. 2013 Stoch’un başarısıyla beraber kupalarla devam etmesini temenni ediyoruz. 2013’ün sonunu 3 kulvarda kupayla bitirmeyi istiyoruz. Fenerbahçe için önemli bir adım oldu. Böyle bir futbolcunun Fenerbahçe kulübünde olması bizim için bir gurur."

F.BAHÇELİ FUTBOLCULAR NE DEDİ?
Fenerbahçeli futbolcular, Stoch'un kazandığı ödülü değerlendirdi.... İşte o yorumlar;

Mehmet Topal: Kendimiz almış gibi sevindik, tebrik ederim

Meireles: Çok güzel bir goldü. Onun için çok mutluyum, alkışlarla karşıladık. Falcao eski arkadaşım, onu da tebrik ediyorum. Fantastik bir goldü. Miro ile Falcao arasında kararsızdım. Miro kazandı, tebrik ediyorum

Selçuk Şahin: Dünyanın en güzel golü... Diğer golleri izlediğimde söylemiştim; Miro kazanır diye

Cristian: Tebrikler Miro.

Sow: Onun adında çok mutluyum. Kazanması bizim için çok iyi.

Hasan Ali: Çok sevindik, güzel bir goldü, İnşallah gollerine ikinci yarıda devam eder

Kuyt: Çok hoş bir olay... Bu ödül onun içinde çok özel.

Volkan Demirel: Her anlamda güzel goldü. Onun kazanacağını biliyorduk. Onun hak ettiğini düşünüyorum, tebrik ederiz

Semih Şentürk: Darısı bizim başımıza. İnşallah Fenerbahçe adında daha güzel goller atar.

Egemen Korkmaz: Sevindik. Kendisini sabırsızlıkla bekliyoruz. Onun adında çok seviniyorum. Stoch'un golü daha zordu, esnetik olarak daha güzeldi... Tebrikler.

İşte seçilen o gol -->

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt