1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yıldırım taraftara kırgın!


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul
  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sessizliğini Fenerbahçe Dergisi ile bozdu! "İstikrar, rakiplerimizle aramızdaki en büyük farktır" diyen Yıldırım, takımın kötü gidişiyle birlikte bazılarının yönetimi yıkma fırsatı bulduğunu, bu dönemde taraftarın da kendilerini yalnız bıraktığını söyledi.

  azizyildirim_tribunde.jpg

  Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe dergisinin kasım sayısında ''İstikrar, rakiplerimizle aramızdaki en büyük farktır'' başlığıyla yer alan yazısında, sarı-lacivertli camiaya umut dolu mesajlar verdi.

  Yıldırım, şunları kaydetti:
  ''Profesyonel futbol takımımızın ilk 6 hafta sonunda sergilediği performansın ardından kulübümüzün istikrarlı yönetim anlayışını yıkma fırsatı arayanlar, arzuladıkları ortamı bulduklarını düşünerek teknik ekibimize, futbolcularımıza ve nihayetinde bizlere karşı olan niyetlerini sergilemeye koyuldular. Uygun ortamı fırsat bilenler, 10 yıllık bir gelişim sürecini, profesyonel futbol takımının 6 haftalık dar bir dönemdeki performansı ile kıyaslayıp, eleştiri ötesinde hakarete ve iftiraya dönüşen bir sürece girdiler. Bu dönemde bizleri en çok üzen, son 10 yılda yaşadığımız mutlulukların en büyük mimarı olan taraftarımızın bu süreçte zaman zaman bizi mücadelemizde yalnız bırakması olmuştur.''

  Başkan Yıldırım, ''Hele içimizde, takımının kazanmasının mutluluğunu, kovaladıkları fırsat ortamına uygun koşulları yaratmayacağını düşünerek yaşamayanları görmek bizleri tam anlamıyla derinden sarsmıştır. Kulüplerinin başarısızlığı üzerine kendi geleceklerinin mutluluğunu inşa etmek isteyenler, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bunu asla başaramayacaktır'' ifadelerini kullandı.

  -''TÜM ZORLUKLARI AŞACAĞIZ''-
  Ligin son 2 haftasının ardından ortaya çıkan ve ümit vadeden futbolun ardından başlangıçta içinde bulundukları sezonu futbol takımları için ''kaybedilmiş bir sezon'' olarak nitelendirenlerin, bu düşüncülerinden dönmeye başladıklarını anlatan Aziz Yıldırım, şu görüşlere yer verdi:
  ''Unutulmamalıdır ki; karşılaştığımız ve karşılaşacağımız tüm zorlukları göstereceğimiz birliktelik ve ortak inançla aşacağız. Bugüne kadar yarattığımız, yaşadığımız başarıların ve gelişmenin bu birliktelik ve inançla inşa edildiğini asla unutmayalım. Bu noktada bizlere bu süreçte hep destek tam destek anlayışı ile koşulsuz destek veren sağduyu sahibi taraftarlarımıza ve bugüne kadar karşılaştığımız tüm zorluklarda yanımızda olan Divan Kurulumuza ve kulüp üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum.''

  -''ALDIĞIMIZ TEDBİRLERİN OLUMLU SONUÇLARINI GÖRMEYE BAŞLADIK''-
  Kulüpte geldikleri noktada kısa dönemli değerlendirmelerle istikrar yolunda kendilerine büyük zararlar vereceğini düşündükleri popülist kararlar alma döneminin bittiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:
  ''Artık değerlendirmelerimiz orta ve uzun vadeli olmalıdır ve bu değerlendirmeler ışığında adımlar atmalıyız. Bir takvim yılında yapmış olduğumuz binlerce tasarrufun kısa bir dönemde yapılan değerlendirmesinin kulübe ve geleceğimize ne denli zararlar verdiği geçmişte yaşanan onlarca örnekte görülmüştür. İstikrar ancak uzun dönemli planlamalar ve değerlendirmeler ile sağlanabilir ve istikrar, rakiplerimizle aramızdaki en büyük farktır. Kısa dönemde yaşanan olumsuzlukların sonuçlarını gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Aldığımız tedbirlerin olumlu sonuçlarını da görmeye başladık.
  Ancak her şeyin düzeldiğini de söylemek için henüz erken. Yönetici arkadaşlarımız ve tüm profesyonellerimiz arzulanan başarıların elde edilmesi için yoğun bir mesai harcıyor. Taraftarlarımız şundan emin olsun ki, her türlü değerlendirmeyi yapıyor ve buna göre tedbirlerimizi alıyoruz. Kimse gelecek günler için kaygılanmasın ve umutsuzluğa kapılmasın. Başarı için gerekenler yapılıyor ve bundan sonra da yapılacak.''

  -''YARATTIĞIMIZ MUCİZELER TARİHİMİZDEKİ YERLERİNDE IŞILDAMAKTADIR-''
  Sarı-lacivertli kulübün takımlarının ve sporcularının yarıştığı her branşta başarılı olmasının kendilerinin birinci görevi olduğunun altını çizen Aziz Yıldırım, ''Ancak unutulmamalı ki; başarılı olunan dönemlerde takıma destek olmak kolaydır. Önemli olan zor günlerde yapılan fedakarlıklar ve verilen destektir. İnançla birleştiğimizde yarattığımız mucizeler tarihimizdeki yerlerinde ışıldamaktadır'' dedi.

  Dünya genelinde yaşanan ekonomik krizin etkilerinin, ilerleyen günlerde kulüpler tarafında da hissedileceğine dikkat çeken Yıldırım, ''10 yıllık süreçte yarattığımız güçlü mali yapı ile bu etkilerin en az şekilde hissedileceğini düşünüyorum. Yine de kulübümüzün geleceği için alınması lazım gelen tedbirleri de alıyoruz'' dedi.

  Aziz Yıldırım, şöyle devam etti:
  ''Gelecek nesillere sağlam bir mali yapı ile devir edeceğimiz bir kulüp en büyük hizmetimiz olacaktır. Yaşanan tüm ekonomik olumsuzluklara rağmen bir yandan da geleceğimize ışık tutacak tesis hamlesini sürdürmek zorundayız. Ataşehir Spor Kompleksi bu projenin en önemli adımı olacaktır. Kasım 2009'da başlayacak inşaat, 2010 Kasımında tamamlanacak ve bu tesis kulübümüze kazandırılacaktır. Ankara tesislerinin inşaatı da büyük oranda tamamlanmıştır. 2009 yılında hizmete alınacaktır. Kenan Evren Lisesi projesinde çok önemli bir süreç başarı ile geçirilmiştir. Kenan Evren Lisesi yerine yapılacak okulların inşaatı, içinde bulunduğumuz eğitim döneminde tamamlanacak ve teslimi yapılacaktır. 2009 yılı yazında da Kenan Evren Lisesi'nin bulunduğu yerde yapılması planlanan projenin temeli atılacaktır. Bütün bu projeler hem kulübümüze mali girdiler kazandıracak hem de amatör branşlarımızın gelişiminde çağ atlamamızı sağlayacaktır.''

  -''GÜNEŞLİ GÜNLER ÇOK YAKINDA''-
  İçinde bulundukları sezonda da amatör branşlarda lokomotif olma rollerinin sürdüğünü, bir spor kulübüne yakışan başarı istikrarının sağlandığını görmenin mutluluğunu yaşadığını anlatan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli camiaya seslendiği dergideki yazısının son bölümünde şu ifadeleri kullandı:
  ''Amatör branşlardaki istikrarın uzun dönemli planlama, sponsor desteği ve yüksek kalitedeki tesisler ile sağlandığını düşünüyor ve emeği geçen, destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

  Güçlü bir mali yapıya sahip kulübümüzün uzun dönemde rakipleri ile arasında çok önemli mesafeler yaratacağına inanıyorum. Büyüklüklerin kupa büyüklükleri ile değil, ortak ve yüksek ilke ve anlayış ile değerlendirileceğini, değişmeyen kulüp duruşumuzun bizleri daima bir arada tutarak ortak mutluluklara varmamızı sağlayacağını düşünüyor, güneşli günlerin çok yakında olduğunu bilmenizi istiyorum.''
   
 2. shneZee

  shneZee rank8

  Kayıt:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci.
  Adam Haklı ne diyelim :)