1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Yıldırım: Örnek model olacağız


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  25.068
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Yıldırım: Örnek model olacağız
  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Fenerbahçe Dergisi'ndeki yazısında Türkiye'de örnek model olacaklarını ifade etti.

  [​IMG]

  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye'de örnek model olma konusunda hızla ilerlediklerini söyledi.
  Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin Aralık ayı sayısında yer alan yazısında, "Görüyorum ki Türkiye'de örnek model olma konusunda hızla ilerliyoruz. Nitekim rakiplerimiz artık bize karşı kendi başarılarından değil, bize karşı rakiplerimizin başarılarından mutlu oluyorlar. Bunu da hiç saklamadan açıkça ifade edebiliyorlar. Bu son derece önemli bir durum. Rakiplerimizin bizi model alması ve bize ulaşmak için çaba ve çalışma içinde olması, bizi de hep en önde olma konusunda teşvik ediyor" dedi.
  Fenerium, Taraftar Kart gibi projelerinin, stadı kulübün kalbi yapan işletme modelinin ardından, Fenercell projesinde vardıkları noktanın da rakiplerince ulaşılmak istenen orta vadeli hedefler olarak görülmesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini kaydeden Yıldırım, "Bu projelere destek olan ve kulübümüzü bu noktalara taşıyan taraftarlarımıza şükranlarımızı sunuyorum" ifadesini kullandı.

  "BEŞİKTAŞ YENİLGİSİNE ÜZÜLDÜK ANCAK..."

  "Futbol takımımız için koyduğumuz hedefler konusunda aynı iddiayı tekrarlıyorum. Bu iddiam, tüm branşlarımız için geçerlidir" diyen Yıldırım, Beşiktaş karşısında aldıkları yenilgiye üzüldüklerini belirterek, şöyle devam etti: "İnönü Stadı'nda, Beşiktaş karşısında aldığımız yenilgiye elbette üzüldük, ancak galibiyete nasıl sadece bir gün sevinebiliyorsak, yenilgiye de bir gün üzülüp, önümüzdeki hafta için ertesi gün yeniden çalışmaya başlamak zorundayız. Biz de çalışıyoruz. Rakibimizi galibiyetinden ötürü kutluyoruz, ama rakibimizin başarısını kutlamak, maçta meydana gelen büyük hakem hataları konusunda gereğini yapmamıza engel değil. Biz de büyük futbol ülkelerinin büyük futbol kulüpleri gibi, yeni bir yaklaşımı gösterme gayreti içindeyiz. Maçın
  ardından basının önüne çıkıp, sert demeçlerle camialar arasında derin tartışmalara sebep olmama adına, ben de dahil hiçbir yöneticimiz konuşmuyor. Bu duruşumuz, haklarımızı korumayacağımız, yapılan haksızlıklara tepkisiz kalacağımız anlamına gelmediği gibi, sakın ha, böyle de görülmemeli."

  "HAKLARIMIZIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ"

  Aziz Yıldırım, haklarının sonuna kadar takipçisi olduklarını vurgulayarak, "Yapılan yanlışları, yetkililerle paylaşıyor ve gereğini yapmalarını kendilerinden bekliyoruz. Hakem hataları dahil, yetkili kurulların tüm kararlarını en üst düzeyde dillendiriyor ve gerekli başvurularımızı yapıyoruz" dedi.
  Fenerbahçe'nin menfaatlerini kimseye yedirmediklerini, bundan sonra da yedirmeyeceklerini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:"Kimsenin sınırsız kredisi yok ve hiç kimse vazgeçilmez değil. Herkesi, hizmetleri ve yaptıkları ile değerlendiriyoruz. Tarafsız olduğundan şüphe duyduğumuz, güven konusunda zafiyet içinde olan görevlilerin, görevi ne olursa olsun Türk sporunda yeri olmayacağını, bir dakika dahi görevlerinde kalmalarına tahammülümüzün olmayacağını bir kez daha altına çizerek hatırlatıyorum. Bugüne kadar, her ne pahasına olursa olsun, Fenerbahçe'nin menfaatlerini kimseye yedirmedik, bundan sonrada da yedirmeyeceğiz. Benim ve arkadaşlarım için tek öncelik var, o da Fenerbahçe'nin başarısı. Başarımızı engellemek için hakkımızı yemeye teşebbüs eden kim olursa olsun, karşısında biz olacağız ve haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz."

  MAÇLARDA YAŞANAN OLAYLAR

  Geçen ay spor karşılaşmalarında yaşanan üzücü olaylara da değinen Başkan Yıldırım, "Geçtiğimiz ay içinde yaşanan üzücü olaylar, bu konularla ilgili olarak bugüne kadar ısrarla ifade ettiğimiz düşüncelerimizde ne denli haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya çıkarmıştır" ifadelerini kullandı.
  Yıldırım, geçen hafta futbol sahalarından, spor salonlarına sirayet eden şiddet olayları karşısında ilk kez ilgili tüm kesimlerin tek vücut olarak ortak bir duruş sergilediğinin altını çizerek, şu açıklamayı yaptı: "Bu meyanda, spor müsabakalarında olaya sebebiyet veren kişilerin hapis cezasına varan ağır cezalar ile cezalandırılması ve bireysel olaylar sebebiyle kulüplerin cezalandırılmamasına yönelik fikrimiz, yapılacak yeni yasanın ruhuna hakim olmuş ve bu şekilde karşılık bulmuştur. Bunun yanı sıra spor alanlarında yaşanan üzücü olaylar karşısında tüm spor camiasına hakim olması gereken anlayışın 'samimiyet' olması gerektiğini düşünüyorum. 'Senin olayın, benim olayım' yaklaşımı, bugün olayların bu noktaya gelmesinin en önemli nedenidir. Herkesin, sıfır toleransla olaylara yaklaşması, yaşanan üzücü bir olayın ardından 'ama' şeklinde yan açıklamalara sapmaması, sorumluluk alması, kısaca olaylara samimiyetle yaklaşıp, tavizsiz olması, bu tip olaylarla mücadelede en önemli unsurdur. Aksi takdirde, bu tip olaylar sürgit devam edecek ve üzülerek söylemem gerekir ki geri dönülmez bir noktaya gelecektir. Bu konuda kamu görevlilerin kararlı yaklaşımı da son derece önemlidir. Göreve başladığı günden beri kararlı bir şekilde olayların üstüne giden ve bu olaylarla mücadele eden bizlere sonsuz destek veren İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Çapkın ve çalışma arkadaşlarına şükranlarımı sunmak istiyorum."

  TARAFTARLARA MESAJ

  Sarı-lacivertli taraftarlara da seslenen Yıldırım, "Taraftarımızın, 12'nci adam olarak takımına vermiş olduğu destek ve elde edilen başarılardaki rolü yadsınamaz bir gerçektir. 12'nci adamın tribündeki varlığı, takımlarımızın başarıya ulaşmasındaki en önemli faktördür. Takımımızı 12'nci adamın tribündeki desteğinden mahrum bırakanlar, bir yandan kulüplerine, bir yandan da büyük fedakarlıklarla tribüne gelen taraftarımıza ihanet etmektedir" diye görüş belirtti.
  Aldıkları seyircisiz oynama cezalarının, sadece rakiplere sportif avantaj sağlamadığını, onlarca sezon değişmeyen gerçeği yan yollara saparak göz ardı etmek isteyenlere olanak sağladığını vurgulayan Yıldırım, "Bu tip olayların içinde olanlar hem kulübümüzün, hem de kombine kart sahibi taraftarlarımızın maddi kaybına sebebiyet verdiği gibi kulübümüzün ve taraftarlarımızın manevi değerlerine de zarar vermektedir. Lütfen bu tip yaklaşımda olanlara fırsat vermeyelim" dedi.

  BAYAN KONGRE ÜYELERİYLE YAPILAN TOPLANTILAR

  Aziz Yıldırım, kulübün bayan kongre üyeleriyle ikinci kez bir araya geldiklerini hatırlatarak, şunları kaydetti: "Genel kurul ve divan toplantılarımız dışında bizlere üyelerimiz ile yüz yüze görüşme fırsatı veren bu toplantıların, yeni düşüncelerin ortaya çıkması açısından son derece önemli bir fırsat olduğunu düşünmekteyim. Bu toplantılar kısa süre içinde Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi hanımefendilerin fikirlerini özgürce açıkladıkları, tartıştıkları,bizlerle ve kendi aralarında paylaştıkları önemli bir düşünce platformuna dönüşmüştür. Bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak tüm hizmetler, doğaldır ki hiçbir kişiye, gruba ve hatta bize ait olmayacak, sadece kulübümüze yapılmış karşılıksız hizmetler olacak. Bu yüksek amaç doğrultusunda bir araya gelen bayan üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Çalışmaların Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hayırlı olmasını temenni ediyorum."

  MARKALAŞMA KONUSU

  Brande Finance firması tarafından belirlenen dünyanın en önemli spor kulübü markaları arasında ilk 20'ye girmenin, kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade eden Yıldırım, "Markalaşma konusunda attığımız önemli adımların karşılığı olduğunu düşündüğüm bu tespit, bu konuda çalışan profesyonellerimiz ve markamıza sahip çıkan taraftarlarımızın bu konudaki desteğinin bir sonucudur" dedi.
  Aziz Yıldırım, geçen ay içinde Fenerbahçe derneklerinin 2008 yılından beri sürdürdükleri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Midyat'ta 2000 öğrencinin giydirildiği etkinliği başarıyla gerçekleştiren derneklere ve bu projede görev alan derneklerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Mithat Yenigün'e teşekkür etti.​